Yükleniyor...

Kripto Para Borsaları Bitcoin (BTC) İçin Boğa Ethereum (ETH) İçin Ayı Sezonuna İşaret Ediyor

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum (ETH) sayısı, geçtiğimiz aylardan beri sürekli olarak artmakta ve piyasanın Coronavirus krizi nedeniyle aniden çöktüğü Mart 2020'de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

Kripto Para Borsaları Bitcoin BTC İçin Boğa Sezonuna Ethereum ETH İçin Ayı Sezonuna İşaret Ediyor

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum (ETH) sayısı, geçtiğimiz aylardan beri sürekli olarak artmakta ve piyasanın Coronavirus krizi nedeniyle aniden çöktüğü Mart 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Borsalardaki ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, aksine, borsalarda depolanan BTC miktarında büyük bir düşüş görülüyor.

Kripto Para Borsalarında Bulunan Ethereum (ETH) ATH’ye Yakın

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi analisti Ceteris Paribus tarafından Twitter’da yayınlanan yeni bir rapora göre, borsalardaki Ethereum bakiyeleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın. Analist, bunun Bitcoin için çok boğa olabileceğini, ancak Ethereum için düşüş gösterebileceğini öne sürdü.

Fiyat performansı ile borsalarda tutulan BTC veya ETH arasında da belirgin bir ilişki vardır. Bitcoin özelinde, Mart ayında yaşanan çarpışma sırasında, borsalardan çekilen çok sayıda BTC’nin olduğunu görmek mümkündür. Bu durum, fiyat açısından çarpışma öncesi seviyelerde olmamıza rağmen gerçekleşmiştir.

Ethereum için işler biraz değişik. Kazanın borsalarda tutulan ETH miktarı üzerinde farklı bir etkisi oldu. Görünüşe göre kullanıcılar ETH satın almaya ve satıştan önce borsalarda fonlarını bekletmeye karar verdi. BTC kullanıcıları ise BTC’yi satın almış ve uzun vadeli yatırımlar için borsaların dışında saklamış gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) İçin Boğa Sezonu

Ceteris Paribus’un açıkladığı gibi, bu Bitcoin için çok boğa olabilir, ancak Ethereum için düşüş sinyali gibi duruyor. ETH’ler hala borsalarda bulunuyorsa, kullanıcıların ve yatırımcıların fonlarını her an satışa hazır tuttuğu düşünülebilir.

Bitcoin bakiyeleri, Mart ayında Coronavirus kazasından bu yana 3 milyar dolara yakın 300.000 BTC düştü. Bu seviye, neredeyse bir yıl önce 22 Mayıs 2019’dan beri borsalarda tutulan en düşük bakiye. Bu olduğunda, Bitcoin’in fiyatı yükseldi, birkaç ay sonra lider kripto para, 13.750 dolar fiyatına ulaştı.

Aynı şeyi Kara Perşembe gününden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve şu anda 132.000 ETH (26 milyon dolara yakın) olan Ethereum hakkında da söyleyemeyiz. Asıl soru kripto para borsalarında bulunan bakiyelerin, bu varlıkların  fiyatı üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmayacağı ile ilgilidir. Ancak, bunun bir şekilde Bitcoin için olumlu, önümüzdeki aylarda Ethereum için olumsuz olabileceği açık.