Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Kripto Para Borsaları Ethereum 2.0'ın Merkeziyetsizliğine Zarar Verebilir

Kripto Para Borsaları Ethereum 2.0’ın Merkeziyetsizliğine Zarar Verebilir

ABONE OL:google-news

Önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, önceki gün ETH2 meraklılarını kendi havuzu aracılığıyla paralarını yatırmaya davet etti. Bir Ethereum 2.0 araştırmacısı bu konuyla alakalı olarak önemli şeyler paylaştı.

ABD’nin önde gelen kripto para birimleri hizmeti olan Coinbase, ETH2’de Ethereum (ETH) stake’i hakkında bir güncelleme paylaştı. Ethereum Vakfı’ndan tecrübeli proof of stake (PoS) araştırmacısı Justin Drake, bu konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Coinbase dün havuzları aracılığıyla Ethereum’ları (ETH) stake etmek karşılığında verilecek tahmini yıllık ödüllerini açıkladı. Platformun Twitter hesabında paylaşılan resmi duyuruya göre, ETH sahipleri yılda yüzde 7,5’e kadar para kazanabilecek.

Coinbase aracılığıyla Ethereum 2.0 doğrulama sürecini desteklemekle ilgilenenler platformun bekleme listesine katılabilir. Bu arada, bu tür teklifler ETH2’nin ademi merkeziyetçiliği konusunda bazı riskler oluşturabilir.

Ethereum Vakfı’ndan Justin Drake, müşterilerin coin’lerini stake etmekle ilgilenmesi durumunda Coinbase’in ETH2 doğrulayıcıları üzerindeki potansiyel etkisini tahmin etmeye çalıştı.

Başka bir merkezi borsa olan Kraken’ın müşterilerinin halihazırda 2,8 milyon ETH’nin yüzde 16,4’ünü stake ettiği gerçeği göz önüne alındığında, bu etki çok büyük olabilir. Coinbase’e ETH yatıranlar Kraken’dekiler kadar aktif olurlarsa, 1.400.000’den fazla ETH’yi kilitleyebilecekler.

3,1 Milyon ETH Mevduat Sözleşmesinde Stake Halinde

Yazının yazıldığı sırada Ethereum 2.0’ın depozito sözleşmesi, stake edilen toplam coin sayısında 3,1 ETH’yi aştı. Yani Coinbase, Drake için “harika” görünmeyen doğrulayıcıların yüzde 31’inden fazlasını kolayca kontrol edebilir.

Bu nedenle, kullanıcılara “borsa dışından” stake etmeyi denemelerini tavsiye etti.

Hatırlarsınız Ethereum (ETH) sahiplerinin ETH2 para yatırma sözleşmesinin 3.000.000 ETH kilometre taşını aşması dört aydan kısa sürmüştü. En son istatistiklere göre, Ethereum 2.0’da neredeyse 90.000 aktif doğrulayıcı var. Sözleşmenin toplam ABD doları cinsinden değeri 5,3 milyar doları aştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar