Yükleniyor...

Kripto Para Borsaları Kapatılan Çinli Yatırımcılar Ülkeyi Terk Ediyor

Çin, Blockchain teknolojisi desteklediğini kabul etti.

in bitcon yasak

Çin, Blockchain teknolojisi desteklediğini kabul etti. Ancak, ülke hala her türlü kripto para ticaretine sıcak bakmıyor ve her türlü spekülasyonların merkezi haline geliyor. 27 Kasım’daki Bloomberg raporuna göre, en az beş yerel kripto para borsası şirketi kapatılırken aynı zamanda yerel kullanıcılara bazı engeller getiriliyor. Tüm bu gelişmeler, Çin’deki düzenleyici otoritelerin sayısız uyarısını binaen yaşanıyor.

Kripto Para Ticareti Yüksek Riskli

Özellikle, merkez bankası, yatırımcıları ticareti de dahil olmak üzere kripto para birimi ile bağlarının olmaması için uyarıyor. Çin düzenleyici makamları, kripto para biriminin risklerinin, tamamen bir fon kaybı da dahil olmak üzere geniş kapsamlı sonuçlara sahip olduğunu söylüyor.

Bitsoda ve Akdex gibi borsa operatörleri geçen hafta Çin’de faaliyetlerini durdurdu. Biss adı verilen bir başka borsa, yöneticilerinin devam eden soruşturmaları nedeniyle Çin yetkilileriyle işbirliği yaparak bu ayın başlarında hizmetlerini askıya aldı. Kapanması muhtemel bir diğer borsa, hükümetin emirleri Bununla birlikte, Btuex, yurtdışındaki müşterilerine hizmet vermesine olanak sağlayacak bir geri dönüş planlıyor. Aynı zamanda, Pazar günü, Idax’in resmi borsası tüm Çinli müşterilerini engelleyeceğini açıkladı.

En Fazla Kripto Para Borsası Çin’de

Chainalysis verilerine göre, ilk 50 kripto para borsasının yirmisi Asya-Pasifik bölgesinde yer alıyor ve yılın ilk yarısında Bitcoin işlemlerinin yaklaşık %40’ını oluşturdular. Araştırma şirketi, bölgedeki en fazla borsanın Çin’de olduğunu söyledi.

Panik, Çinli yatırımcıları, baskının ne kadar derin veya ileri seviyede olacağından emin olmadıkları için rahatsız etmeye devam ediyor. Bazı yatırımcılar ve traderlar, varlıklarını borsalardan özel cüzdanlara transfer etmeye ve güvenliklerini sağlamaya çalışıyorlar. Can havliyle hareket eden yatırımcılar fonlarını Binance ve OKEx gibi borsalara taşıyorlar.

Yatırımcılar Fonlarını Ülke Dışına Çıkartıyor

Son 24 saatte, altı ayrı işlemde kripto para olarak 59 milyon dolar değerinde 8.312 BTC gönderildi. Bu transferlerden üçü, BTC’nin balinalar tarafından satış yapılabileceğini gösteriyor. Diğer üç transfer kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara olan hareketler olarak tanımlanır.

Şimdilik, gözle görülür kırılmanın ne kadar derin olacağı konusundaki belirsizlik, yatırımcıları paralarını daha güvenli yerlere transfer etmeye teşvik etti. Kripto’nun en büyük cüzdan uygulamalarından biri olan ImToken, Tether’in yaklaşık 10 milyon kullanıcısı arasındaki işlemlerin 66 milyon dolara yükseldiğini ve Çin Merkez Bankası’nın kripto alım satımıyla ilgili uyarısını yaptığı gün bu artışın olduğunu söyledi. IDG destekli başlangıç ​​Bloomberg News’e verdiği demeçte, bu uygulamanın Ekim ayında günlük ortalama Tether işleminin iki katından fazla olduğunu söyledi. ABD Doları’na sabitlenen stablecoin olan Tether, yatırımcıların paralarını kripto paralarının içine ve dışına taşıması için popüler bir araçtır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner