Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarında Büyük Göç Başladı: Yatırımcılar Bitcoin’lerini (BTC) Taşıyor

Yeni zincirleme veriler Bitcoin (BTC) yatırımcılarının son zamanlardaki piyasa çöküşü ve artan küresel ekonomik çalkantılar karşısında fonlarını korumaya aldığını gösteriyor.

Kripto Para Borsalarında Büyük Göç Başladı Yatırımcılar Bitcoin’lerini BTC Taşıyor

Yeni zincirleme veriler Bitcoin (BTC) yatırımcılarının son zamanlardaki piyasa çöküşü ve artan küresel ekonomik çalkantılar karşısında fonlarını korumaya aldığını gösteriyor.

Borsalarda Bulunan Bitcoin (BTC) Miktarı Dibi Buluyor

Kripto analiz firması Glassnode’e göre, kripto para birimi yatırımcıları BTC’lerini hızlı bir şekilde borsalardan çekiyor ve özel cüzdanlara taşıyor. Bu taşıma sonrası son sekiz ay içinde borsalardaki en düşük BTC miktarı görüldü. Glassnode bu durumu raporlarında şu şekilde açıklıyor:

Volatiliteye rağmen, Bitcoin sahipleri fonlarını borsalardan çekiyor gibi görünüyor. Çıkışlar 18 Mart’tan bu yana günlük olarak artıyor. Verilere göre, borsalardaki BTC döviz bakiyeleri son 8 ayın en düşük seviyesinde.

Kripto para borsalarından BTC’nin toplu göçü için bir takım potansiyel açıklamalar bulunuyor. Yatırımcılar şu sebeple BTC’lerini taşıyor olabilir:

  • Aracı olmadan kendi varlıklarının velayetini korumayı seçme
  • Uzun vadede beklemeye karar verme ve ticareti durdurma
  • Piyasanın gerilemesi sırasında, kripto borsalarının likiditesi konusunda endişeli olma

Hareket, yeni Bitcoin adreslerinin oluşturulmasındaki artışla çakışıyor. Glassnode araştırma ekibi, yeni adreslerin üç günlük hareketli ortalamasının Çarşamba ve Perşembe günleri arasında 24 saatlik bir dönemde %11,7 arttığını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner