Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarında Dip Avcılığı: Tarihi Bitcoin (BTC) Tasfiyesi Sonrası Yaşanan Gelişmeler

Bitcoin (BTC) 12 Mart günü yaşanan 3.

bitcoin btc tasfiye

Bitcoin (BTC) 12 Mart günü yaşanan 3.800 dolarlık ani değer kaybı ile son 7 yılda görülmemiş bir düşüş yaşadı. Tarihe kara Perşembe olarak geçen büyük çöküş birçok spekülasyona neden oldu. Ortaya atılan her teori muazzam tasfiyeyi açıklamaya çalışsa da olayın perde arkası hep karanlık kaldı. Önde gelen ABD’li kripto para borsası Coinbase, 12 Mart’ta yaşanan Bitcoin’in (BTC) çöküşüne dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin (BTC) Açık Ara Favori

Coinbase yaptığı açıklamada 12 Mart’ta yaşanan Bitcoin’in (BTC) tasfiyesinin ardından 48 saat içinde çok ilginç işlemlerin ortaya çıktığını söyledi. Borsa, 48 saatlik dönemde kripto para birimlerine 5 kat daha fazla yatırım yapıldığını ve nakit 1.3 milyar doların borsaya aktığını söylüyor. Buna ek olarak Coinbase, yeni kullanıcı sayısında 2 kat artış, alım satım işlemleri yapan kullanıcılarında 3 kat artış ve toplam işlem hacminde ise 6 kat artış olduğunu belirtti. Bunlara ek olarak borsa şu açıklamayı yaptı:

Büyük tasfiye sırasında iki şey çok açıktı: Müşterilerimiz düşüş sırasında alıcı pozisyondaydı ve Bitcoin açık favoriydi

Müşterilerimiz genellikle sattıklarından %60 daha fazla satın alıyorlar, ancak çöküş sırasında bu durum %67’ye sıçradı, piyasadaki indirimden faydalandı ve aşırı oynaklık sırasında bile kripto varlıklarına olan güçlü talebi temsil etti.

Kripto Para Borsalarında Kullanıcı Sayıları Katlanarak Artıyor

Bu arada, eşler arası Bitcoin borsası Paxful, Mart ayında yeni kullanıcı kayıtlarının sayısının iki katına çıktığını bildirdi. Londra merkezli kripto borsası Luno, son 30 gün içinde yeni kullanıcılarda %50 artış olduğunu söyledi. Decrypt, Bitfinex ve OKex’in bu ay yeni kullanıcılarda önemli bir büyüme gördüğü bildirildi.

Buna ek olarak, kripto borsası Kraken, kayıt işlemlerinde %83 artış ve müşteri tanıma (KYC) sürecinden geçen kullanıcı sayısında %300 artış bildirdi. Kraken CEO’su Jesse Powell, yeni kullanıcı akışını karşılamak için personel sayısını yaklaşık %10 artırdığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x