Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarındaki Ticaret Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesinde, İşte Nedeni

Kripto para borsalarındaki trade hacmi yeni düşüşler yaşıyor ve bunun birçok nedeni var.

kripto para borsa ticaret hami

Kripto para borsalarındaki trade hacmi yeni düşüşler yaşıyor ve bunun birçok nedeni var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain.com istatistiklerine göre, Bitcoin fiyatı 31.400 dolara düştüğü için en büyük kripto borsalarındaki işlem hacmi yeni düşük seviyelere ulaşıyor. Coinbase, Kraken, Binance ve Bitstamp dahil olmak üzere tüm büyük borsalarda büyük bir hacim düşüşü yaşanıyor.

trade volume 0

BTC/USD çiftinde en büyük döviz ticaret hacmi 119 milyon dolara ulaştı ve altı ayın en düşük seviyesine geldi. Çeşitli borsalar, tüm ticaret çiftlerinde hacimlerinin yüzde 15 ila 30’unu kaybediyor.

Yeni hacim düşüşleri, Çin hükümetinin kripto para madencilerine karşı eylemlerinden kaynaklanan ağ hash oranındaki önemli bir düşüşle ilişkilidir. Tüm büyük ağlarda madencilik gücü açısından hafif bir toparlanma görsek de, piyasa değeri herhangi bir toparlanma sinyali olmadan hala güçlü bir düşüş eğiliminde. Şu an toplam piyasa değeri 590 milyar dolarda kalıyor.

market cap

Büyük borsalarda işlem hacmi üzerinde etkisi olan birçok zincir üstü faktör olsa da, borsa hacmi için en dikkat çekici korelasyon Bitcoin fiyatıdır. Spekülatif faiz, kripto para piyasasının işlem hacminin ana itici gücü olarak hareket eder.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x