Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarının Hacmi Düşüş Yaşıyor

Kripto para borsalarının hacmi, Temmuz ayına kıyasla düşüş yaşadı.

kripto para

Kripto para borsalarının hacmi, Temmuz ayına kıyasla düşüş yaşadı.

The Block Research’ün verilerine göre hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların hacmi, Ağustos ayında bir önceki aya göre düşüş yaşadı.

Kripto Para Borsalarının Hacmi Düşüyor

The Block Research’e göre, kripto para piyasalarında yaşanan düşüş, kripto borsalarına da etki etmiş durumda. Hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların hacminde, Temmuz ayına göre düşüş yaşandı.

The Block’un yasal hacim endeksine göre merkezi borsaların Ağustos ayı hacmi 630.3 milyar dolar seviyesinde yer aldı. Bu, Temmuz ayındaki 632,7 milyar dolara kıyasla bir düşüş yaşandığını ortaya koyuyor.

Binance, %69,5’luk oranla pazar payının en önemli kısmına hakim olmaya devam ediyor. Binance’i %9,3’lük oranla Coinbase ve %7,8’lik oranla FTX takip ediyor.

Merkeziyetsiz borsalarda ise Uniswap, baskın konumunu sürdürmeye devam ediyor. Borsalar, Ağustos ayında 53,9 milyar dolarlık hacim kaydetmiş durumda.

53,9 milyar dolarlık hacim, merkeziyetsiz borsa tarafında %3,6’lık bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

Hoffman’ın raporuna göre merkezi olmayan borsalarda ve merkeziyetsiz borsalarda hacim oranı toplamda %8,6 oranında düşüş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner