Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarının İş İlanları Kripto Para Sektörü Hakkında Neler Söylüyor?

Önce Bitcoin, daha sonra ise Ethereum ve diğer altcoinlerin yükselişi ile birlikte, kripto para sektörü bir hayli hareketlendi

kripto para borsalarinin is ilanlari kripto para sektorü hakkinda neler soyluyor

Önce Bitcoin, daha sonra ise Ethereum ve diğer altcoinlerin yükselişi ile birlikte, kripto para sektörü bir hayli hareketlendi. Bu hareketlilik, kripto para borsalarına ise, “işe alım çılgınlığı” olarak yansımış gibi görünüyor. Peki, hangi kripto para borsası hangi alanlarda kendini geliştirmek istiyor, hangi alanlara odaklanıyor ve bu rakamlar bize kripto para sektörünün ihtiyaçları ve engelleri konusunda nasıl bir çerçeve sunuyor?

ABD

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase websitesinin kariyer bölümünde, yayın saati itibariyle yüzün üzerinde iş ilanı yer alıyor.

Mühendislik Departmanı, yetmiş açık pozisyonla bir genişleme eğiliminde görünüyor. Departmanın back-end ve front-end bölümleri sırasıyla 25 ve 17 yeni personel arıyor. Bu veriler, Coinbase’in bu yıl birçok teknik sorunla karşılaştıktan sonra daha sağlam bir platform geliştirmeye odaklanarak bölgedeki lider bir borsa olarak konumunu daha da sağlamlaştırmaya çalıştığını gösteriyor.

Ek olarak, açık pozisyonların bazıları Web 3.0 veya daha merkezi olmayan bir web ve DeFi (merkezi olmayan finans) ile ilgili ve Coinbase’in dApp (merkezi olmayan uygulama) ve gelişen DeFi pazarında daha büyük bir rol oynamak istiyor olabileceğini düşündürüyor.

Diğer önemli departmanlar arasında 14 açık pozisyonla Hukuk ve Hukuka Uygunluk, 14 ile Müşteri Deneyimi ve son olarak 15 açık liste ile Güvenlik ve Gizlilik bulunuyor. Hukuk ve Hukuka Uygunluk bölümü altında, Almanya, Birleşik Krallık, Japonya ve ABD hakkında bilgiye sahip personel aranıyor. Şirketin, halihazırda müşteri kabul ettiği ABD, İngiltere ve Almanya’da düzenleyici yaklaşımını modernize etmeye çalıştığı sonucu olası görünüyor. Ayrıca, Tokyo ve Singapur pozisyonları Coinbase’in bu ülkelerdeki operasyonlarını genişletmek istediğine işaret ediyor.

Yakın zamanda bir banka tüzüğü almış olan Kraken da bir işe alım çılgınlığı yaşayan bir diğer borsa. Kraken’da açık pozisyona sahip olan ondan fazla departman bulunuyor. Ancak bazı departmanlar, personel alımı konusunda yoğunlaşmış durumda.

Müşteri Hizmetleri departmanı en yüksek açık pozisyon sayısına sahip departman olarak öne çıkıyor. Ek olarak, açık pozisyonların önemli bir kısmı belirli ülkelerdeki uzmanlarla ilgili. Bu, özellikle İngilizce konuşulmayan ülkelerde borsanın hizmet sunumunu olabildiğince yerel hale getirmek için çalıştığını gösteriyor.

Ürün ve Mühendislik departmanları da çoğu kullanıcı deneyimi ve uygulama geliştirmeyle ilgili olmak üzere çok sayıda açık pozisyona sahip görünüyor.

Gemini, 38 ilan ile önde gelen ABD merkezli borsalar arasında en az açık pozisyona sahip borsa olarak dikkat çekiyor. En fazla açık pozisyona sahip departmanlar ise Tasarım Teknolojisi, Güvenlik ve Yazılım Mühendisliği. Bu ilanların çoğu, Gemini platformu altında mevcut ürün ve hizmetlerin daha da iyileştirilmesiyle ilgili ve bu da Gemini’nin sunduğu hizmetleri iyileştirmeye odaklandığını gösteriyor.

Asya

OKEx’in, çoğu Hong Kong ve Pekin ofisleriyle ilgili olmak üzere altı açık pozisyonu var. En önemlisi şirket, kullanıcı deneyimi personeli ve hukuka uyumluluk alanlarında uzmanlar arıyor. Bu, borsanın o bölgede faaliyet göstermenin katı yasal gerekliliklerini karşıladığından emin olmaya çalıştığına işaret ediyor. 2019’un sonunda 1000 çalışanı olduğunu açıklayan şirket, personel sayısını iki yıl içinde ikiye katlamayı hedeflediğini söylemişti.

Asya bölgesinin lider kripto para borsalarından biri olan Huobi’nin Linkedin sayfasında 18 pozisyon yer alıyor. En üst düzey pozisyon genel müdür iken, şirketin risk kontrolü ve yasal konularla başa çıkmasına yardımcı olabilecek analistler ve uzmanlar için birden fazla açık pozisyon bulunuyor. Ayrıca, iki pozisyon insan kaynakları ile ilgili olduğu için şirket işe alma çabalarını artırmaya çalışıyor gibi görünüyor. Ayrıca destek personeli için iki finans departmanı için üç açık pozisyon bulunuyor.

Binance, bir düzineden fazla departmanda 207 açık pozisyona sahip. Lider kripto para borsası, Müşteri Hizmetleri departmanında, farklı ülkelerde hizmet vermek üzere 34 açık pozisyon açmış durumda. Belirli ülkelerde yoğunlaşan bu pozisyonlar, Binance’in özellikle Asya’da müşterilerinin ihtiyaçlarını kendi ana dillerinde karşılama konusuna ağırlık verdiğini gösteriyor.

Binance için bir diğer önemli departman, 21 açık pozisyonu bulunan Mühendislik departmanıdır. Bu pozisyonların birçoğu çeşitli Asya bölgeleri birkaçı da Avrupa bölgesi özelinde yer alıyor. Buradan Binance’in, Asya pazarındaki hakimiyetini sağlamlaştırırken Rusya ve Hollanda gibi ülkelerdeki erişimini daha da artırmaya çalıştığını tahmin edebiliriz.

Son olarak, Ürün Tasarımı ve Operasyonlar departmanlarının her biri 15 açık pozisyona sahip görünüyor. Bu departmanlar, belirli bölgelerde nitelikli bireyler arıyor. Bu da Binance’in küresel olarak bir dizi bölgede varlığını artırmak ve sağlamlaştırmak istediğini gösteriyor.

Avrupa

Avrupa’nın önde gelen dijital varlık borsası Bitstamp’ın 8 açık pozisyonu var. Bunların çoğu Lüksemburg’da, diğer üçü ise Slovenya, Birleşik Krallık ve Singapur’da bulunuyor.

Lüksemburg’da sunulan pozisyonun tümü mevzuata uygunluk ile ilgili. Bu, Bitstamp’ın faaliyetlerinin herhangi bir yasal direktifin alanında iyi olmasını sağlamak istediğini gösteriyor. Ayrıca bu, borsanın düzenleyici kurumların olası değişliklerine hazırladığını ve gerçekleşmesi durumunda hazırlıklı olmak istediğini gösteriyor olabilir.

Viyana merkezli Bitpanda, 55’in üzerinde açık pozisyona sahip. İlanların çoğu, şirketin halihazırda desteklediği ve AB dışındaki bölgelere girme konusunda isteksiz olduğunu düşündüren Viyana merkezli.

Pazarlama ve Mühendislik, Bitpanda’nın odaklandığı ana konular gibi görünüyor. En yüksek sayıda açık pozisyon Mühendislik bölümünde ve bu da şirketin platformun kalitesini artırmaya çalıştığını gösteriyor. Ek olarak, Bitpanda, pazarlama pozisyonlarının da gösterdiği gibi, pazar payı içinde daha fazla kullanıcı edinmeye odaklanmış gibi görünüyor.

Sonuç

Dünyanın en büyük kripto para borsalarının yetenek ihtiyaçlarından yapılabilecek çıkarımlar ile, birçoğunun mevcut pazar konumlarını sağlamlaştırmaya odaklandığını, diğerlerinin ise agresif bir şekilde yeni bölgelere doğru genişlemeye odaklandığını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, hemen hemen tüm borsaların ortak noktası, hukuk ve uyum departmanlarındaki açık pozisyon sayısının da gösterdiği gibi, düzenleyicilerin tarafında yer almak istedikleridir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x