Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Binance, Bazılarının “Sahtekarlık” Olarak Adlandırdığı Projeyi Listeledi

Binance, inovasyon alanında Mantra Dao'yu listelerken bazıları "sahtekarlık" diye bağırıyor.

binance mantra dao

Binance, inovasyon alanında Mantra Dao’yu listelerken bazıları “sahtekarlık” diye bağırıyor.

Popüler kripto borsası Binance, ekosistemine çeşitli projeler ekliyor. Bazı projeler daha riskli ve yüksek oynaklığa sahip olsa da Binance, bunları inovasyon alanına ekliyor, böylece kullanıcılar bu yeni projelerle uğraşırken dikkatli olabilirler. Yenilik alanına en son eklenen proje Mantra Dao [OM] oldu.

Topluluk tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir finans [DeFi] projesi olan Mantra Dao’nun OM/BTC, OM/BUSD ve OM/USDT çiftleri Binance’te trade için hazır. Esas olarak stake etme, ödünç verme ve çapraz zincir DeFi ürünlerine odaklanan proje, son zamanlarda bazı tartışmalara dahil oldu.

Colin Wu’ya göre, proje “sahtekarlık” olarak adlandırıldı ve Çin toplumunun bir kısmını sarstı. Wu şunları kaydetti:

“Binance, Çinli topluluk liderlerinden suçlamalarla karşılaşan dolandırıcılık projesi MANTRA DAO’nun (OM) listelendiğini duyurdu. Projenin kurucusu bir kumarhane açtı ve ekibin çoğunun sahte ICO’lar konusunda geçmişi var.”

Ekim 2020’de, proje yeni tanıtıldığında, piyasa spekülatörler ile doldu ve birçok kişi Mantra Dao’nun fiyatının ani yükselişi ve düşüşü göz önüne alındığında bir aldatmaca projesi olduğunu düşündü.

Projenin bu listenmesi Binance Smart Chain’in Meerkat Finance projesini listelemesinden hemen sonra geldi. Geçtiğimiz gün haberini verdiğimiz üzere Meerkat Finance olayı, Binance Smart Chain tarafından kaydedilen ilk ve en büyük rug pull olayıydı.

Yazının yazıldığı sırada Binance henüz Mantra Dao’nun meşruiyetini sorgulayan bu iddialara yanıt vermemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x