Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Binance, Forbes’a Açtığı Davadan Vazgeçti

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Forbes Media LLC’ye karşı açtığı hakaret davasından vazgeçti

binance forbes dava

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Forbes Media LLC’ye karşı açtığı hakaret davasından vazgeçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Borsa, Kasım ayında, muhabir Michael del Castillo ve katkıda bulunan Jason Brett’in bir haberinin yanlış iddialarda bulunduğunu ifade ederek, asırlık kuruluşa karşı dava açmıştı. Binance, Forbes’in tazminat ödemesini ve makaleyi kaldırmasını istedi. Ancak Coindesk’in haberine göre 4 Şubat 2021 tarihli bir dosyada, önyargısız bir şekilde gönüllü olarak davadan vazgeçeceğini söyledi (yani, daha sonra aynı gerekçelerle başka bir dava açmakta özgür olduğunu belirterek).

Yeni belgede, Binance’in neden davadan geri çekildiğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Davanın merkezinde, sözde “Tai Chi” belgesiyle ilgili bir hikaye vardı. Forbes tarafından elde edilen slayt sunumunda, Binance’in ülkedeki işleri yürütmek ve karı ana firmaya geri göndermek için ABD merkezli bir kuruluşu kullanarak ABD düzenlemelerini atlamasına yardımcı olacak bir planı olduğu iddia ediliyordu. Daha çok CZ olarak anılan Binance CEO’su Changpeng Zhao, firmasının şu anda merkezinin bulunduğu yer hakkındaki soruları cevaplamayı defalarca reddetti.

Binance’in davadaki avukatlarından biri ise Charles Harder’di. Harder, güreşçi Hulk Hogan’ı Gawker web sitesine karşı açtığı davada temsil etmesi ve sonuçta bu medya kuruluşunun iflasına yol açmasıyla bilinir.

Forbes Baş İletişim Sorumlusu Matthew Hutchinson yaptığı açıklamada, “O zaman da söylediğimiz ve şimdi de tekrarladığımız gibi, kapsamlı haberciliğimizin tamamen arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Binance henüz konuyla alakalı olarak bir açıklamada bulunmadı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x