Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Borsaları Kripto Para Borsası Binance, Forbes'a Açtığı Davadan Vazgeçti

Kripto Para Borsası Binance, Forbes’a Açtığı Davadan Vazgeçti

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Forbes Media LLC’ye karşı açtığı hakaret davasından vazgeçti.

Borsa, Kasım ayında, muhabir Michael del Castillo ve katkıda bulunan Jason Brett’in bir haberinin yanlış iddialarda bulunduğunu ifade ederek, asırlık kuruluşa karşı dava açmıştı. Binance, Forbes’in tazminat ödemesini ve makaleyi kaldırmasını istedi. Ancak Coindesk’in haberine göre 4 Şubat 2021 tarihli bir dosyada, önyargısız bir şekilde gönüllü olarak davadan vazgeçeceğini söyledi (yani, daha sonra aynı gerekçelerle başka bir dava açmakta özgür olduğunu belirterek).

Yeni belgede, Binance’in neden davadan geri çekildiğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Davanın merkezinde, sözde “Tai Chi” belgesiyle ilgili bir hikaye vardı. Forbes tarafından elde edilen slayt sunumunda, Binance‘in ülkedeki işleri yürütmek ve karı ana firmaya geri göndermek için ABD merkezli bir kuruluşu kullanarak ABD düzenlemelerini atlamasına yardımcı olacak bir planı olduğu iddia ediliyordu. Daha çok CZ olarak anılan Binance CEO’su Changpeng Zhao, firmasının şu anda merkezinin bulunduğu yer hakkındaki soruları cevaplamayı defalarca reddetti.

Binance’in davadaki avukatlarından biri ise Charles Harder’di. Harder, güreşçi Hulk Hogan’ı Gawker web sitesine karşı açtığı davada temsil etmesi ve sonuçta bu medya kuruluşunun iflasına yol açmasıyla bilinir.

Forbes Baş İletişim Sorumlusu Matthew Hutchinson yaptığı açıklamada, “O zaman da söylediğimiz ve şimdi de tekrarladığımız gibi, kapsamlı haberciliğimizin tamamen arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Binance henüz konuyla alakalı olarak bir açıklamada bulunmadı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoindesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar