Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Binance, SEPA Transferlerini Askıya Aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, SEPA transferlerini askıya aldığını kullanıcılarına bildirdi.

binance 1

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, SEPA transferlerini askıya aldığını kullanıcılarına bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance’in kullanıcılarına gönderdiği bir e-postaya göre borsa, SEPA transferlerini askıya aldı. Gönderilen e-postada şu ifadeler yer aldı.

“Kontrolümüz dışındaki olaylar nedeniyle, 7 Temmuz 2021 saat 08:00 UTC’den (TSİ 11:00) itibaren SEPA Banka Transferleri yoluyla EUR yatırılmasını geçici olarak askıya alıyoruz. Binance’te hala EUR yatırabilir ve/veya kredi veya banka kartlarıyla kripto para satın alabilirsiniz.”

SEPA transferlerinin askıya alınması, Binance kullanıcılarının Avrupa’daki en yaygın ödeme kanallarından birine olan erişimini kaybedeceği manasına geliyor.

Binance, SEPA ödemelerini neden askıya almak zorunda kaldığını ise açıklamadı. Ancak bunun sebebiyle alakalı çeşitli spekülasyonlar söz konusu. Binance, Haziran 2020’den bu yana SEPA ödemelerini yönetmek için Clear Junction bankasıyla birlikte çalışıyor. Banka, Binance’e yönelik son FCA eylemleri nedeniyle Binance ile çalışmayı durdurmayı seçmiş olabilir.

Binance, birlikte çalışacak yeni bir bankacılık ortağı bulduğunda SEPA transferlerini yeniden etkinleştirebilir. Borsanın attığı e-postada “Ortaklarımızla bir çözüm bulmak için çok çalışıyoruz ve sabrınız için teşekkür ederiz.” ifadeleri de yer aldı.

Binance’den gelen mesaj, bekleyen SEPA ödemelerinin bir hafta içinde müşterilere iade edileceğini de belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x