Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kripto Para Borsası BitMEX'in Bitcoin'e Etkisi Nasıl Oldu?

Kripto Para Borsası BitMEX’in Bitcoin’e Etkisi Nasıl Oldu?

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük kripto para birimi türevleri borsası olan BitMEX, ABD yetkilileri ile bir yığın sorun yaşadı. Borsanın kurucularından olan CTO Samuel Reed tutuklanırken, diğer kurucular kara para aklama ve diğer yasa dışı işlemler suçlandı.

Aslında tüm kripto para pazarının BitMEX’e bağımlılığı küçümsenemez. Mart ayında, toplu ekonomik çöküş ile birlikte kripto para pazarı da çöktüğü zaman, BitMEX’in Bitcoin‘in muazzam düşüşünde ve belki de toparlanmasında oynayacağı büyük bir rolü vardı. 12 Mart’ta Bitcoin yüzde 50’nin üzerinde bir düşüşle 7.700 dolardan 4.000 doların altına düştü, o anda ise borsa sunucuları yok oldu. Piyasa, borsayı bir devre kesici yerleştirmekle suçladı. Bu suçlamalar sırasında, BitMEX’in elinde 1 milyar doların üzerinde likidite vardı.

Bu yüzden ABDli Federal yetkililer BitMEX için geldiğinde, Bitcoin piyasalarına neden bir ürperti geldiğini anlayabiliyorzunuz.

BitMEX’in Bitcoin’e Etkisi 

BitMEX’e yöneltilen suçlamalardan hemen önce, Bitcoin iyi bir seyirde gidiyordu. Chainalysis Markets Intel’e göre, 23 Eylül Çarşamba günü Bitcoin son iki haftanın en düşük fiyatını görürken, Ethereum son iki ayın en düşük fiyatını gördü. O zamandan beri, BitMEX haberleri tarafından sekteye uğramadan önce fiyatı yükselmeye devam etti.

BitMEX ücretleri gibi kısa süreli haberler çoğu zaman doğrudan bir fiyat oynamasını sağlamaz, ancak trader’ların ve medyanın çok fazla vurgulaması nedeniyle yapay bir etki ortaya çıkar. Bununla birlikte böyle bir etki, hodler’lar tarafından kısa sürede bastırıldı.

Rapor ayrıca temel olarak, geçen hafta 60.000’den fazla Bitcoin’in “likit olmadığını” ancak bunun bir düşüşle sonuçlanmadığını da belirtti. Raporda “likit olmayan Bitcoin’in uzun vadeli yatırımcılar tarafından yapılan transfer türü olduğu ima ediliyor.

Böylesine likit olmayan bir Bitcoin trendi, 3 Eylül’de Bitcoin’in 12.000 dolardan 10.000 dolara düşmesi nedeniyle fiyatların düştüğü Eylül ayında görülen bir durumdu. Bir borsanın kara para aklamayla suçlanmasının kısa vadeli olumsuz sinyallerine bakılmaksızın, daha düşük fiyatların satın alma fırsatı sinyali verdiği gözardı edilmemelidir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakAmbcrypto
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar