Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Coinbase Halka Açılacak, Bu Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Geliyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase'in S-1 dosyasını Perşembe günü yayınlayarak, Bitcoin ve kripto para birimi borsasının hisselerini Nasdaq'da ilk dosyalamasından yedi ay sonra listeleme talebini onayladığını bildirdi.

coinbase halka arz bitcoin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’in S-1 dosyasını Perşembe günü yayınlayarak, Bitcoin ve kripto para birimi borsasının hisselerini Nasdaq’da ilk dosyalamasından yedi ay sonra listeleme talebini onayladığını bildirdi. Bu, onu bu başarıya ulaşan ilk özel kripto para borsası yaptı.

Coinbase’in halka arz fırsatını araştırdığı söylentileri geçen yaz ortaya çıktı. Şirket, haberi Aralık 2020’de doğrulayarak SEC’e bir S-1 başvurusu yaptığını ortaya koydu. Coinbase geçen ay A Sınıfı hisselerini doğrudan listeleyeceğini duyurmuştu.

Bu arada Coinbase’in S-1 dosyalarının yayınlanması da finansal performansını ilk kez halka açık bir şekilde ortaya çıkardı. Borsanın 2020’ye kadar toplam gelirde 3,4 milyar dolar kazandığını ve işlem gelirlerinin toplam getirinin yüzde 96’sına katkıda bulunduğunu gösterdi. Firma ayrıca 2020’de 322,3 milyon dolarlık net gelir elde ettiğini de gösterdi. Bununla birlikte 2019’da 30,4 milyon dolarlık zarara uğradı.

Coinbase, halka açık piyasa başlangıcı için bir piyasa fiyatı paylaşmadı. Bununla birlikte, Nasdaq Özel Piyasaları aracılığıyla satılan hisseleri 373 dolar olarak değerlendi. Bu, ABD firmasının kabaca 100 milyar dolarlık bir değerlemesine sahip.

Kripto Para Almadan Kripto Para Sektörüne Girmek

Coinbase’in halka açılması, kurumsal yatırımcıların kripto para birimi satın almak zorunda kalmadan kripto para piyasasında yer almaları için bir portal açmış oldu.

Spekülatörler, diğer halka açık şirketler gibi borsada Coinbase hisseleri alıp satabilecekler. Trade’lerin başarısı, borsanın bir işletme olarak nasıl olduğuna bağlı olacak. Bu nedenle, kripto para birimi sektöründeki Bitcoin, Ethereum ve diğer token piyasalarındaki daha yüksek değerlemelerden kaynaklanan bir büyüme, Coinbase’in hisse senedi eğilimini belirleyecektir.

BTC/USD İçin Ne Anlama Geliyor?

Kripto para birimleri, Coinbase hizmetlerinin merkezi noktasında yer alır; bu, halka açık listesinin Bitcoin ve Ethereum dahil en iyi dijital varlıklar için bir patlamaya dayandığı anlamına gelir. En önemlisi, Coinbase’in dosyalanması, şirketlerin ve geleneksel yatırım araçlarının hazinelerini/portföylerini Bitcoin ile doldurduğu bir zamanda ortaya çıkıyor.

Bitcoin, düşük faiz oranları, sonsuz tahvil satın alma ve Amerikalılara trilyonlarca dolarlık doğrudan yardım, stresli tahvil getirileri ve gerileyen ABD doları nedeniyle Mart ayı ortasındaki en düşük seviyesi olan 3.858 dolardan yüzde 1200’den fazla yükseldi.

UgGvTOCj 860x498 1

Ve şimdi, en iyi Bitcoin borsası halka açıldığında, kripto para birimi hem perakende hem de kurumsal trader’lardan daha fazla ilgi görmeyi bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner