Yükleniyor...

Kripto Para Borsası “Coinbase” Irkçılık İle Suçlanıyor

The New York Times tarafından yayınlanan bir habere göre, kripto para borsası Coinbase'in birkaç eski çalışanı şirketi "ırkçı ve ayrımcı" muameleden dolayı şikayet etti.

irkciliga hayir

The New York Times tarafından yayınlanan bir habere göre, kripto para borsası Coinbase’in birkaç eski çalışanı şirketi “ırkçı ve ayrımcı” muameleden dolayı şikayet etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gazeteci Nathaniel Popper tarafından Cuma günü yayınlanan rapor, Coinbase’in mevcut 23 çalışanı ve 11 eski çalışanı tarafından da doğrulandı.

“Coinbase, siyahi çalışanlar ile uzun süredir mücadele ediyor.”

Coinbase, New York Times Tarafından Paylaşılan Raporu Yayınlanmadan Önce İnkar Etti

Coinbase, haber NYT tarafından yayınlanmadan önce, çalışanlarına attığı bir mailde, NYT birkaç gün içinde Coinbase hakkında olumsuz bir haber yayınlayacak açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada, paylaşılması planlanan bu hikaye, arkadaşlarınız, aileniz ve profesyonel bağlantılarınız tarafından okunabileceği göz önüne alındığında herkese bir uyarıda bulunmak istiyoruz diye belirtildi.

NYT’nin raporuna göre, şirket ırkçı klişelerin peşinde koşuyor ve siyahi çalışanların işe alınması ve terfisinde ayrımcı davranışlarda bulunuyor. Times, en az 11 eski Coinbase çalışanının bu tür olaylar hakkında insan kaynakları departmanı ve yöneticileri ile iletişime geçtiğini belirtti.

“Coinbase’de Yaşadığım Ayrımcılığı Hiçbir Yerde Görmedim”

Popper’ın makalesinde bahsi geçen eski bir Coinbase çalışanı olan Alysa Butler yaptığı açıklamada, şirkette yaşadığı ayrımcılığı şu şekilde ifade etti;

“Teknoloji şirketlerinde çalışan pek çok siyahi, bazı sorunlar ile karşı karşıya kalıyor ancak, Coinbase’de olduğu gibi bir ayrımcılığı hiçbir yerde görmedim.”

Coinbase sözcüsü Kim Milosevich ise New York Times’a yaptığı açıklamada, şirketin ırk, cinsiyet veya diğer ayrımcılık türlerine müsamaha göstermediğini söyledi. Ayrıca, tüm ayrımcılık iddialarının gereksiz bir şekilde ciddiye alındığını, bu konuda her türlü tedbirin alındığını belirtti.

8 milyar dolar değerinde bir kripto para borsası olan Coinbase, Eylül ayında CEO Brian Armstrong’un “Biz apolitik olacağız, istemeyen gitsin” şeklindeki şirket politikası manşetlerde yer almıştı. Günler sonra şirket, Armstrong’un misyon beyanından rahatsız olan tüm çalışanlar için bir kıdem tazminatı paketi teklif etti. 14 Ekim itibariyle Coinbase çalışanlarının %5’i firmadan ayrıldı.

Coinbase, kripto para piyasasının en değerli ve halka açık borsalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x