Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Deribit Hacklendi

Kripto para borsası Deribit, uğradığı hack saldırısı sebebiyle tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

Kripto Para Borsasi Deribit Hacklendi

Kripto para borsası Deribit, uğradığı hack saldırısı sebebiyle tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

Kripto para kuruluşları hack saldırılarıyla uğraşmaya devam ediyor. Wintermute, Mango Markets, Olympus DAO ve benzeri birçok proje hack saldırılarına maruz kaldı. Milyonlarca para kaybı yaşayan kuruluşlar, saldırıların etkisiyle güven kaybına uğradı. Özellikle kripto piyasasının ve büyük kuruluşların yoğunlaştığı güvenlik önlemleri, henüz tam anlamıyla hack saldırılarını engellemeye yetmiyor. Son olarak popüler kripto para borsası Deribit, uğradığı hack saldırısı sebebiyle 28 milyon dolar kaybetti.

Deribit Hacklendi: 28 Milyon Dolarlık Kayıp

Kripto borsası Deribit yaptığı açıklamada, borsanın sıcak cüzdanının tehlikeye girdiğini ve müşteri fonlarının güvende olduğunu dile getirdi. Kayıplar borsanın fonlarından karşılanacak.

Ayrıca şirket, güvenlik tedbirlerine önem verdiğini de aktardı. Kontrolleri gerçekleştiren popüler kripto borsası, birçok platformu da kapsayan para çekme işlemlerini geçici süreliğine askıya aldığını duyurdu.

Deribit daha önce, 3AC aleyhine yaptığı başvuru ile gündeme gelmişti. Ayrıca platformu için geliştirmelerde bulunan şirket, hack mağduriyeti için kendi fonlarını kullanacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x