Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Para Borsası Gate.io Ethereum Classic %51 Saldırısını Onayladı

Kripto Para Borsası Gate.io Ethereum Classic %51 Saldırısını Onayladı

ABONE OL:google-news

Kripto para borsası Gate.io’dan araştırmacılar, Ethereum Classic (ETC) yüzde 51 saldırısının başarıyla gerçekleştiğini doğruladılar. Şirket, 8 Ocak’taki bulgularının bir analizini paylaştı. Gate.io Research, saldırı sırasında platformundaki ETC işlemlerinin bir analizini yayınladı. İddiaya göre yüzde 51 saldırısı dört saldırgan tarafından gerçekleştirildi ve toplamda 54.200 ETC’nin aktarıldığını bildiren yedi geri çevirme işleminin yapıldığı tespit edildi.

Saldırı 4 Saatte Gerçekleşti ve Tamamlandı

Gate.io, saldırının 7 Ocak 2019’da 4 saatlik bir süre zarfında gerçekleştiğini bildirdi. Saldırının ilk anında işlemler normal olarak Blockchain‘de onaylandı ve daha sonra onaylanan işlemler geri çevirme işlemi ile geçersiz kılındı. Saldırganlar tarafından kullanıldığı öngörülen üç ETC adresinin ayrıntılarını paylaşan Gate.io, saldırı nedeniyle borsadaki yaklaşık 40.000 ETC’nin kaybolduğu bilgisini de paylaştı.

Borsa, kullanıcıların tüm zararının telafi edileceğini belirtti. Borsa aynı zamanda şüpheli adreslerden kaynaklanan işlemleri engellemek için diğer kripto para borsalarına da engelleme tavsiyesinde bulunuyor. Gate.io ayrıca ETC işlem onaylanma seviyesini 500’e yükselttiğini ve daha güçlü bir yüzde 51 saldırısı tespit mekanizması başlattığını paylaştı. Çinli Blockchain güvenlik şirketi Slow Mist, yüzde 51 saldırı ile ilgili Gate.io tarafından paylaşılan benzer şekilde geri alma işlemlerini doğrulayan bir rapor paylaştı. Şu anda birçok dev kripto para borsası geçici olarak ETC yatırma ve çekme işlemlerini askıya almış durumda.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar