Kripto Para Borsası Gate.io Ethereum Classic %51 Saldırısını Onayladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Gate.io Ethereum Classic %51 Saldırısını Onayladı

Kripto para borsası Gate.

Ethereum Classic Yüzde 51

Kripto para borsası Gate.io’dan araştırmacılar, Ethereum Classic (ETC) yüzde 51 saldırısının başarıyla gerçekleştiğini doğruladılar. Şirket, 8 Ocak’taki bulgularının bir analizini paylaştı. Gate.io Research, saldırı sırasında platformundaki ETC işlemlerinin bir analizini yayınladı. İddiaya göre yüzde 51 saldırısı dört saldırgan tarafından gerçekleştirildi ve toplamda 54.200 ETC’nin aktarıldığını bildiren yedi geri çevirme işleminin yapıldığı tespit edildi.

Saldırı 4 Saatte Gerçekleşti ve Tamamlandı

Gate.io, saldırının 7 Ocak 2019’da 4 saatlik bir süre zarfında gerçekleştiğini bildirdi. Saldırının ilk anında işlemler normal olarak Blockchain’de onaylandı ve daha sonra onaylanan işlemler geri çevirme işlemi ile geçersiz kılındı. Saldırganlar tarafından kullanıldığı öngörülen üç ETC adresinin ayrıntılarını paylaşan Gate.io, saldırı nedeniyle borsadaki yaklaşık 40.000 ETC’nin kaybolduğu bilgisini de paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Borsa, kullanıcıların tüm zararının telafi edileceğini belirtti. Borsa aynı zamanda şüpheli adreslerden kaynaklanan işlemleri engellemek için diğer kripto para borsalarına da engelleme tavsiyesinde bulunuyor. Gate.io ayrıca ETC işlem onaylanma seviyesini 500’e yükselttiğini ve daha güçlü bir yüzde 51 saldırısı tespit mekanizması başlattığını paylaştı. Çinli Blockchain güvenlik şirketi Slow Mist, yüzde 51 saldırı ile ilgili Gate.io tarafından paylaşılan benzer şekilde geri alma işlemlerini doğrulayan bir rapor paylaştı. Şu anda birçok dev kripto para borsası geçici olarak ETC yatırma ve çekme işlemlerini askıya almış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x