Kripto Para Borsası Huobi Komünist Parti Komitesi Kurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Huobi Komünist Parti Komitesi Kurdu

Huobi Group, Çin'deki ilk Blockchain şirketi olarak Komünist Parti komitesini kurdu.

Kripto Para Borsası Huobi

Huobi Group, Çin’deki ilk Blockchain şirketi olarak Komünist Parti komitesini kurdu. Komite, Huobi’nin kurucusu Li Lin’e ait olan ve bu yılın başlarında bir işletme olarak kayıtlı olan Pekin Lianhuo Bilgi Servisi adlı bir Huobi yan kuruluşu tarafından oluşturuldu.

Komünist Parti yasaları, özellikle devlete ait şirketlerin en az üç Komünist Parti üyesine sahip olan şirketler için partinin bir şubesini kurmalarını zorunlu kılıyor. Bu yasa özel şirketlere yönelik olmasada da birkaç özel şirket hükümetle daha derin bağ kurmanın yeni yollarını aradıkları için son zamanlarda parti komitelerini kurmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Huobi, Tencent ve Alibaba Group dahil olmak üzere Komünist Parti Komitesi kuran diğer özel firmaların ayak izlerini takip ediyor.

Çin hükümeti kripto paralara karşı negatif duruşunu korurken Blockchain’e olumlu bakıyor. Komünist Parti geçen yılın başlarında kripto paralara yasak getirmiş ve birçok kripto para borsasının komşu Asya ülkelere kaçmasına neden olmuştu.

Huobi Group ile aynı adı taşıyan dijital varlık platformu şu anda faaliyet gösterdiği Singapur’a yerleşmeden önce Çin’den kaçan firmalardan biriydi. Komünist Parti, Çin’deki özel mekanlara ve diğer spor salonlarına da kripto paralarla ilgili etkinlikleri üstlenmemeleri konusunda uyarıda bulundu. Bu yılın başlarında WeChat ve Alipay gibi hizmetler kripto para tabanlı tüccarların hesaplarını kapatmak zorunda kaldılar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x