Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Para Borsası Huobi Komünist Parti Komitesi Kurdu

Kripto Para Borsası Huobi Komünist Parti Komitesi Kurdu

ABONE OL:google-news

Huobi Group, Çin’deki ilk Blockchain şirketi olarak Komünist Parti komitesini kurdu. Komite, Huobi’nin kurucusu Li Lin’e ait olan ve bu yılın başlarında bir işletme olarak kayıtlı olan Pekin Lianhuo Bilgi Servisi adlı bir Huobi yan kuruluşu tarafından oluşturuldu.

Komünist Parti yasaları, özellikle devlete ait şirketlerin en az üç Komünist Parti üyesine sahip olan şirketler için partinin bir şubesini kurmalarını zorunlu kılıyor. Bu yasa özel şirketlere yönelik olmasada da birkaç özel şirket hükümetle daha derin bağ kurmanın yeni yollarını aradıkları için son zamanlarda parti komitelerini kurmaya başladı.

Huobi, Tencent ve Alibaba Group dahil olmak üzere Komünist Parti Komitesi kuran diğer özel firmaların ayak izlerini takip ediyor.

Çin hükümeti kripto paralara karşı negatif duruşunu korurken Blockchain’e olumlu bakıyor. Komünist Parti geçen yılın başlarında kripto paralara yasak getirmiş ve birçok kripto para borsasının komşu Asya ülkelere kaçmasına neden olmuştu.

Huobi Group ile aynı adı taşıyan dijital varlık platformu şu anda faaliyet gösterdiği Singapur’a yerleşmeden önce Çin’den kaçan firmalardan biriydi. Komünist Parti, Çin’deki özel mekanlara ve diğer spor salonlarına da kripto paralarla ilgili etkinlikleri üstlenmemeleri konusunda uyarıda bulundu. Bu yılın başlarında WeChat ve Alipay gibi hizmetler kripto para tabanlı tüccarların hesaplarını kapatmak zorunda kaldılar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar