Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Mt. Gox’un Bitcoin Geri Ödeme Planı Yeniden Ertelendi!

Bugün yayınlanan bir duyuruya göre, Mt.

Kripto Para Borsasi Mt. Goxun Bitcoin Geri Odeme Plani Yeniden Ertelendi

Bugün yayınlanan bir duyuruya göre, Mt. Gox adlı kripto para borsasının 15 Ekim’de sunulması planlanan Gox geri ödeme planı, şimdi de 15 Aralık 2020’ye ertelendi.

Geri Ödeme Planı, Mütevelli Heyetinin geri ödeme planının son teslim tarihinin uzatılması için bir talepte bulunmasının ardından; Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından tarihin uzatılması için karar verildi.

Alacaklılara geri ödeme yapılması için belirlenen tarihin ertelenmesi, 150.000 BTC’nin alacaklılara geri verilmesi beklentisinin arkasından geldiğinden zamanlama manidar görüldü ve birçok kişi Bitcoin pazarında bu olayı takiben önemli bir satış baskısı bekliyordu.

Ancak haberler, söz konusu sürenin geçmişte birkaç kez ertelenmiş olmasından dolayı pek çok kişiyi şaşırtmadı.

Uzatma ile birlikte yapılan açıklamaya göre, planın nihai olarak sunulabilmesi için bazı konuların “daha ​​yakından incelenmesi” gerektiği belirtildi. Burada belirtmek gerekir ki bu açıklama, en son 31 Mart’ta tarih geri çekildiğinde kullanılan ifadenin aynısıdır.

Sürekli olarak ertelenen geri ödeme planı,  son 6 ayda 1,2 milyon dolar harcadığı bildirilen mütevelli heyeti üyesi Nobuaki Kobayashi tarafından yürütülüyor. Alacaklılara göre kayyum, bu paranın neye harcandığı ve herhangi bir ilerleme kaydedilip kaydedilmediği konusunda net bir güncelleme yapmadı.

Aralık olarak belirtilen son tarihte gerçekten plan uygulamaya konulabilir.

Bitcoin’e Etkisi Ne Olacak?

Birçok analistin beklediğine göre sansasyonel kripto para borsası Mt.Gox’un alacaklılarına ödeme yapması, Bitcoin için yakın bir boğa koşusu düşünüldüğünde, pazarı kısa vadede sarsabilir. BTC’nin fiyatı, yazım sırasında 11.315 dolardı ve lider kripto para birimi 80 gün boyunca 10.000 doların üzerinde işlem kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner