Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Poloniex’ten Skandal Hata

Son zamanlarda TRON’un kurucusu Justin Sun da dahil olmak üzere bir yatırım grubu tarafından satın alınan kripto para borsası Poloniex, sisteminde bir hata ortaya çıktıktan sonra sonra alım satım faaliyetlerini geri almak zorunda kaldı.

Kripto Para Borsası Poloneix Skandal Bir Hata Yaptı

Son zamanlarda TRON’un kurucusu Justin Sun da dahil olmak üzere bir yatırım grubu tarafından satın alınan kripto para borsası Poloniex, sisteminde bir hata ortaya çıktıktan sonra sonra alım satım faaliyetlerini geri almak zorunda kaldı. Kullanıcılar bu adımı skandal olarak nitelendirirken, tepki gösterdi. Şirket sistemde bulunan bir hatanın başka hataları tetiklediğini ve bu nedenle borsa işlemlerinin 12 dakika geri sarıldığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Firma, müşteri destek departmanı olarak Twitter’da bu açıklamayı yaptı. Poloniex, otomatik denetimlerinin hatayı tespit ettiğini ve siteyi bakım moduna geçirdiğini söyledi. Mesajda, “Hatayı tespit ettik ve bir düzeltme uyguladık” ifadeleri kullanıldı. Hata olayı 10 Şubat’ta TSİ 20.53’te meydana geldi. Bunun ardından saat 21.05’ kadar olan tüm işlemler sistemden kaldırıldı, 12 dakikalık geriye alım ile işlem geçmişi silindi.

Poloniex Eski Haline Geri Getirildi

Platform aynı zamanda beklemedeki tüm para çekme işlemlerini bir süreliğine iptal etti. Daha sonra açıklama yapılarak bunların eski haline getirildiği söylendi. Poloniex kullanıcıları Twitter üzerinden yaşanan bu duruma sert tepki gösterdi. Borsanın geriye alım işlemi nedeniyle elde edilen karlarının kaybedildiğini dile getiren kullanıcılar bu kayıpların geri ödenip ödenmeyeceğini de sordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x