Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Borsaları Kripto Para Borsası Uğradığı Saldırının Ardından Hizmetlerine Son Verdi

Kripto Para Borsası Uğradığı Saldırının Ardından Hizmetlerine Son Verdi

ABONE OL:google-news

Rus Bitcoin ve kripto para borsası Livecoin, uğradığı saldırı sonrasında hizmetlerine son verdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz ay saldırıya uğrayan Rus kripto para borsası Livecoin, hizmetlerine son vereceğini duyurdu ve müşterilerinden para çekme işlemlerine devam etmelerini istedi. Livecoin sunucuları geçtiğimiz ay ele geçirildi ve borsa altyapısı üzerindeki kontrolünü kaybetti. Saldırgan ilk olarak kripto döviz kurlarını değiştirerek gerçekçi olmayan rakamlara yükseltti.

23 Aralık’ta, Bitcoin 23.000 dolardan işlem görürken, Rus borsasındaki fiyatları 450.000 doları aşmıştı. Aynı şekilde Ethereum (ETH) da 15.000 dolardan işlem görüyordu. Birçok endüstri takipçisi anormalliği fark etti ve Livecoin Noel arifesinde hack hakkında resmi bir duyuru yaptı. Borsa daha sonra saldırıya uğramış sunucuların kontrolünü ele geçirmeyi başardı ve fiyatları değiştirdi, ancak saldırgan çok geçmeden kullanıcı hesaplarını devasa karlarla nakde çevirmeye başladı. Saldırı sonrasında borsadan şu açıklama yapıldı:

“Servisimiz teknik ve mali açıdan büyük zarar gördü. Bu koşullarda faal iş yapmaya devam etmenin bir yolu yok, bu yüzden hizmetleri durdurmak ve kalan fonları müşterilere ödemek gibi zor bir karar alıyoruz.”

Dolandırıcılara Dikkat Edin

Livecoin kullanıcılarının geri ödemelerini talep etmek için iki ayı var. Ancak borsa, böyle bir durumdan kazanç sağlamaya çalışan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu ve kullanıcıların “paralarını geri almak için ödeme yapmak zorunda olmadıklarını” açıkça belirtti.

Saldırı, Bitcoin fiyatı 20.000 dolar seviyesini geçtiği ralli sırasında düzenlendi. Borsa yöneticileri, bunun “son birkaç aydır dikkatlice planlanmış bir saldırı” olduğunu vurguladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar