Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Uğradığı Saldırının Ardından Hizmetlerine Son Verdi

Rus Bitcoin ve kripto para borsası Livecoin, uğradığı saldırı sonrasında hizmetlerine son verdiğini duyurdu.

livecoin hack bitcoin hack

Rus Bitcoin ve kripto para borsası Livecoin, uğradığı saldırı sonrasında hizmetlerine son verdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz ay saldırıya uğrayan Rus kripto para borsası Livecoin, hizmetlerine son vereceğini duyurdu ve müşterilerinden para çekme işlemlerine devam etmelerini istedi. Livecoin sunucuları geçtiğimiz ay ele geçirildi ve borsa altyapısı üzerindeki kontrolünü kaybetti. Saldırgan ilk olarak kripto döviz kurlarını değiştirerek gerçekçi olmayan rakamlara yükseltti.

23 Aralık’ta, Bitcoin 23.000 dolardan işlem görürken, Rus borsasındaki fiyatları 450.000 doları aşmıştı. Aynı şekilde Ethereum (ETH) da 15.000 dolardan işlem görüyordu. Birçok endüstri takipçisi anormalliği fark etti ve Livecoin Noel arifesinde hack hakkında resmi bir duyuru yaptı. Borsa daha sonra saldırıya uğramış sunucuların kontrolünü ele geçirmeyi başardı ve fiyatları değiştirdi, ancak saldırgan çok geçmeden kullanıcı hesaplarını devasa karlarla nakde çevirmeye başladı. Saldırı sonrasında borsadan şu açıklama yapıldı:

“Servisimiz teknik ve mali açıdan büyük zarar gördü. Bu koşullarda faal iş yapmaya devam etmenin bir yolu yok, bu yüzden hizmetleri durdurmak ve kalan fonları müşterilere ödemek gibi zor bir karar alıyoruz.”

Dolandırıcılara Dikkat Edin

Livecoin kullanıcılarının geri ödemelerini talep etmek için iki ayı var. Ancak borsa, böyle bir durumdan kazanç sağlamaya çalışan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu ve kullanıcıların “paralarını geri almak için ödeme yapmak zorunda olmadıklarını” açıkça belirtti.

Saldırı, Bitcoin fiyatı 20.000 dolar seviyesini geçtiği ralli sırasında düzenlendi. Borsa yöneticileri, bunun “son birkaç aydır dikkatlice planlanmış bir saldırı” olduğunu vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x