Yükleniyor...

Kripto Para Borsasında Gizliliğe Darbe Vuran Karar

ABD Federal Mahkemesi’nin aldığı bir karar ile kripto para borsasında müşterilerin gizliliğine darbe geldi.

Kripto Para Borsasında Gizliliğe Darbe Vuran Karar

ABD Federal Mahkemesi’nin aldığı bir karar ile kripto para borsasında müşterilerin gizliliğine darbe geldi. ABD Federal Mahkemesi, IRS’in (ABD Gelir İdaresi) Bitstamp kripto para borsasındaki kullanıcıların varlıkları hakkında bilgi talep etmesine izin verdi, ancak kuruma talep sayısının azaltması da emredildi. IRS’in kripto endüstrisine katılımı artmaya devam ediyor. Bu da, maalesef bazı kripto kullanıcılarını etkiledi. Bundan sonra IRS Bitstamp’ta müşterilerin verilerine ulaşabilecek ve onları depolayabilecek.

Kripto Para Borsası Müşterisi Duruma İtiraz Etti

Washington’da yaşayan Bitstamp kullanıcısı William Zietzke, Washington County Bölge Mahkemesine başvuruda bulunarak IRS’in Bitstamp borsasının kullanıcıları hakkında bilgi almasını durdurmasını talep etti.Bununla birlikte, mahkeme talebi reddetti ve IRS’in veri depolamaya devam etmesine izin verdi, ancak talep sayısını azaltmasını istedi. Söz konusu Washington’da yaşayan William Zietzke, mahkemeye iki argüman sundu. Birincisi, kripto kullanıcısının finansal bütünlük için anayasal bir hakka sahip olmasıydı ve ikincisi de üçüncü taraflara (IRS gibi) borsa kullanıcılarının kişisel bilgilerinin verilmemesi gerektiğiydi.

IRS’in para birimleriyle ilgili endişeleri, özellikle potansiyel vergi kaçakçılığı söz konusu olduğunda aslında yeni bir şey değil. Sadece birkaç gün önce IRS’in Bitcoin ATM’leri ile ilgili endişelerini dile getiren bir haber de yayınlamıştık.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x