Yükleniyor...

Kripto Para Borsasındaki Hata Tespitine 30.000 Dolar Ödül

Amerikalı dev kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, sistemindeki kritik bir güvenlik hatasının bildirimi için ödül olarak 30.

Kripto Para Borsasındaki Güvenlik Açığı

Amerikalı dev kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, sistemindeki kritik bir güvenlik hatasının bildirimi için ödül olarak 30.000 dolar verdi. Coinbase’in güvenlik açığı, platformlara ait güvenlik açıklarına dair özel raporlarının paylaşıldığı HackerOne üzerinden bildirildi. The Next Web, güvenlik açığının giderildiğinin kendilerine doğrulayan bir Coinbase sözcüsünden yorum yapmasını istedi, ancak sözcü konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

50.000 Dolara Kadar Ödül Veriliyor

Coinbase’in dört dereceli bir ödül sistemi bulunuyor. Platformda tespit edilen hatanın ciddiyet seviyesine göre ödeme yapılıyor. Düşük seviyedeki hatalar için  200 dolar ve orta seviyedeki hatalar için 2.000 dolar ödeniyor. Yüksek seviyedeki hatalar için 15.000 dolar, kritik seviyedeki hatalar için ise 50.000 dolar ödül veriliyor.

Coinbase’in dört dereceli ödül sistemine göre, kritik hatalar bilgisayar korsanlarının hassas verileri okumasını veya değiştirmesini, ayrıca keyfi kod yürütme ve dijital ya da fiat para birimi hırsızlığı yapabilmesini sağlayan sistem boşlukları olarak tanımlanıyor. Borsa tarafından ödül olarak verilen 30.000 dolar tespit edilen hatanın kritik düzeyde olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Hollandalı bir şirket yine Coinbase’e ait bir hatayı bildirmiş ve ödül olarak 10.000 dolar almıştı. Tespit edilen hata, kullanıcıların sınırsız miktarda Ethereum (ETH) çalmalarına izin veren akıllı sözleşme güvenlik açığına dayanıyordu. Amerikalı kripto para borsasının tespit edilen hatalar için yaptığı ödemelerden ziyade dört dereceli ödül sistemi ile platformunun sürekli güvenilirliğini artıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner