Yükleniyor...

Kripto Para Dünyasında Bir Hacker Saldırısı Daha: Bu Sefer Hedef Bir CEO

Bir bilgisayar korsanı, DeFi protokolü olan Nexus Mutual CEO’su Hugh Karp tarafından kullanılan MetaMask cüzdanını uzaktan değiştirdi

hacker nexus nxm saldiri

Bir bilgisayar korsanı, DeFi protokolü olan Nexus Mutual CEO’su Hugh Karp tarafından kullanılan MetaMask cüzdanını uzaktan değiştirdi. Hacker CEO’nun fonlarını kendi cüzdanına göndermek için bir işlem gerçekleştirdi. Nexus Mutual, kullanıcıları akıllı sözleşmenin güvenlik açıklarından koruyan, kripto paralara özgü bir sigorta ürünüdür. Platformun yerel token’ı NXM, yalnızca Nexus Mutual üzerinden satın alınabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bilgisayar korsanı, Karp’ın 370.000 NXM’sini yani yaklaşık 8 milyon dolarını ele geçirdi. Bilgisayar korsanı, değiştirilmiş bir Metamask ve donanım cüzdanı kombinasyonunu kullanarak Karp’ı kandırıp kendi adresine fon aktaran farklı bir işlemi imzalatmış oldu. Hack, Nexus Mutual tarafından Twitter hesabı aracılığıyla “Hugh’ya hedeflenen kişisel saldırı” olarak tanımlandı.

Karp, saldırıyı “çok iyi bir numara” ve “sonraki aşama” olarak nitelendirdi. Ayrıca bilgisayar korsanının bu kadar büyük miktarda NXM’yi nakde çevirmekte zorlanacağını söyledi ve “NXM’yi tam olarak iade ederseniz, tüm soruşturmaları iptal edeceğiz ve size 300.000 dolar ödül vereceğim” dedi.

Saldırı, bu sabah gerçekleşti ve yalnızca Karp’ın kendi adresini etkiledi. Nexus ekibi o zamandan beri “Nexus Mutual veya herhangi bir üye için bir risk olmadığını” açıkladı. Bilgisayar korsanı hakkında bazı bilgiler zaten biliniyor. Nexus Mutual’a göre, bilgisayar korsanı KYC’yi 11 gün önce tamamladı ve ardından 3 Aralık Cuma günü üyeliğini yeni bir adrese geçirdi.

Soruşturma devam ediyor. Nexus’taki ekip, fonların hareketini durdurmak için alenen bir yardım talebinde bulundu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x