Kripto Para Düzenlemesi 2 Yılı Bulabilir • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Düzenlemesi 2 Yılı Bulabilir

İngiltere'de yetkili bir ağızdan kripto paralar ile ilgili bir açıklama geldi.

ingiltere kripto para düzenlemesi

İngiltere’de yetkili bir ağızdan kripto paralar ile ilgili bir açıklama geldi. İngiliz hukuk bürosu Reynolds Porter Chamberlain (RPC) hukuk direktörü Jeff Kaufmann şirket basın toplantısında konuştu. Kaufmann: “İngiltere kripto para piyasası için hazır değil. Düzenlemelerin gelmesi iki yıldan uzun zaman alabilir.”

RPC şirketi uluslar arası bir şirket ve 80 den fazla iş ortağı mevcut. Şirket 720 kişilik bir kadroya sahip. Londra merkezli kurulan bu şirket, 2014 yılından bu yana üç kez üst üste en iyi hukuk bürosu seçildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaufman, Hazine Komisyonu raporunu incelediğini belirtti. Geçmişte de bu tarz değişikliklerin çok uzun sürdüğünü ve kripto para gibi önemli bir değişikliğin en az iki yıl süreceğini belirtti.

Kaufmann’a göre, yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesi için ülkenin finansal izleme organı FCA’nın onayından geçmesi gerekiyor. FCA bünyesinde kripto para alanında uzman ve yeterliliğe sahip kişi sayısı ise oldukça az.

Kaufmann: Yatırımcıları korumak ile İngiltere’nin kripto para piyasasının gelişmesine izin vermek arasında bir denge kurulması gerektiğini düşünüyor.

Kaufmann yaptığı açıklamada: “Kripto para birimleri için net bir düzenleme gerekiyor. Eğer Avrupa genelinde dijital para kullanımı artarsa bu tüm dünyayı olumlu etkileyecektir. Kripto para için bir ticaret merkezinin oluşturulması ile birlikte bu merkez sayesinde devletlerin topladığı vergi gelirlerinde de artış olacaktır.”

Geçtiğimiz aylarda ise ICO’ların güven vermemesi, hack saldırıları riski ve kara para aklama gibi sebeplerden dolayı kripto paraya net bir çözüm istendi. Komite ise durumu incelediğini fakat düzenlemelere şuanda yasal olarak izin vermediğini net bir dille ifade etti.

Coinkolik Yorumu

İngiltere’de bürokrasi yoğun bir şekilde işliyor. Ülkenin para biriminin de değerli olması sebebiyle yeni bir para birimi arayışı yok. Bu sebeplerden dolayı İngiltere’de düzenlemeye gidilmesi belki 4 yılı bile bulabilir. Diğer yandan, İngiltere bu konuda net bir adam atar ve düzenlemeler başarılı olursa Avrupa’nın kripto para merkezi de olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x