Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para Düzenlemesi 2 Yılı Bulabilir

Kripto Para Düzenlemesi 2 Yılı Bulabilir

ABONE OL:google-news

İngiltere’de yetkili bir ağızdan kripto paralar ile ilgili bir açıklama geldi. İngiliz hukuk bürosu Reynolds Porter Chamberlain (RPC) hukuk direktörü Jeff Kaufmann şirket basın toplantısında konuştu. Kaufmann: “İngiltere kripto para piyasası için hazır değil. Düzenlemelerin gelmesi iki yıldan uzun zaman alabilir.”

RPC şirketi uluslar arası bir şirket ve 80 den fazla iş ortağı mevcut. Şirket 720 kişilik bir kadroya sahip. Londra merkezli kurulan bu şirket, 2014 yılından bu yana üç kez üst üste en iyi hukuk bürosu seçildi.

Kaufman, Hazine Komisyonu raporunu incelediğini belirtti. Geçmişte de bu tarz değişikliklerin çok uzun sürdüğünü ve kripto para gibi önemli bir değişikliğin en az iki yıl süreceğini belirtti.

Kaufmann’a göre, yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesi için ülkenin finansal izleme organı FCA’nın onayından geçmesi gerekiyor. FCA bünyesinde kripto para alanında uzman ve yeterliliğe sahip kişi sayısı ise oldukça az.

Kaufmann: Yatırımcıları korumak ile İngiltere’nin kripto para piyasasının gelişmesine izin vermek arasında bir denge kurulması gerektiğini düşünüyor.

Kaufmann yaptığı açıklamada: “Kripto para birimleri için net bir düzenleme gerekiyor. Eğer Avrupa genelinde dijital para kullanımı artarsa bu tüm dünyayı olumlu etkileyecektir. Kripto para için bir ticaret merkezinin oluşturulması ile birlikte bu merkez sayesinde devletlerin topladığı vergi gelirlerinde de artış olacaktır.”

Geçtiğimiz aylarda ise ICO‘ların güven vermemesi, hack saldırıları riski ve kara para aklama gibi sebeplerden dolayı kripto paraya net bir çözüm istendi. Komite ise durumu incelediğini fakat düzenlemelere şuanda yasal olarak izin vermediğini net bir dille ifade etti.

Coinkolik Yorumu

İngiltere’de bürokrasi yoğun bir şekilde işliyor. Ülkenin para biriminin de değerli olması sebebiyle yeni bir para birimi arayışı yok. Bu sebeplerden dolayı İngiltere’de düzenlemeye gidilmesi belki 4 yılı bile bulabilir. Diğer yandan, İngiltere bu konuda net bir adam atar ve düzenlemeler başarılı olursa Avrupa’nın kripto para merkezi de olabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar