Yükleniyor...

Kripto Para ile İlaç Alma Dönemi Başladı!

Ekonomik krizin sert şekilde hissedildiği Venezuela’nın en büyük eczanelerinden Farmarket Panda Exchange ile ortaklığa gitti ve ortaklıkla birlikte kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı.

Kripto Para İlaç

Ekonomik krizin sert şekilde hissedildiği Venezuela’nın en büyük eczanelerinden Farmarket Panda Exchange ile ortaklığa gitti ve ortaklıkla birlikte kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı.

Farmarket perakende zinciri Dash (DASH) ile kripto para ödeme sistemini denemeye başlamış durumda. Ödemelerin alınabilmesi için XpayCash isimli bir satış uygulaması kullanılıyor.

Dash Core Group’un hafta başında yaptığı duyuruya göre XpayCash sistemiyle kullanıcıların anlık kripto para işlemlerini yapabilmesi sağlanacak. Ödeme ağının önümüzdeki ilk çeyrekte 22 eczanede denenmesi ve olumlu geribildirimler gelmesi durumunda satış noktalarının artırılması hedefleniyor.

Dash ekibi göndereceği yetkililer ile pilot aşamanın ilk iki ayında ilgili eczanelerde konu hakkında eğitimler verecek. Yetkililer kripto para kullanıcılarının karşılaşabileceği hataları gidermek adına sahada yer alacaklar.

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor konu hakkında yaptığı açıklamada ”Panda ile Kolombiya ve Venezuela içerisindeki Farmarket için yaptığımız ortaklığın böyle bir ekonomide önemli bir hamle olacağını tahmin ediyoruz. Caracas içerisindeki Venezuela vatandaşları sadece direkt olarak Dash ödemesi yapmakla kalmayacak, aynı zamanda Kolombiya içerisindeki akrabaları onlar için uzaktan herhangi bir ilacı satın alabilecek ve sağlık sorunlarında yardımcı olabilecek.” ifadelerini kullandı.

Venezuela kendi ulusal kripto para birimi Petro’yu duyuran bir ülke olsa da halkın çoğunluğu ekonomik özgürlük için Bitcoin’e (BTC) ve Dash’a (DASH) yönelmiş durumda.

Dünya çapında 4.900 perakende satıcıda kullanılan Dash’ın kullanıcılarının yarısını Venezuelalılar oluşturuyor. Geriye kalan kullanıcıların büyük kısmı ise DiscoverDash isimli program sayesinde Dash kullanıyorlar. Dash ekibi kullanım oranlarını artırmak için öncelikli olarak küçük firmalara odaklanmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x