Yükleniyor...

Kripto Para Kullanıcı Sayısı Giderek Artıyor

2018 yılı boyunca etkisinden çıkılmayan ayı piyasası sonucunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek iyi geçmedi.

Kripto Paralara Yatırım Yapılmalı mı

2018 yılı boyunca etkisinden çıkılmayan ayı piyasası sonucunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek iyi geçmedi. 2017’nin son döneminde 20.000 dolara kadar çıkan Bitcoin aradan geçen süre boyunca yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadı.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre, insanlar Bitcoin’lerinden veya diğer kripto paralarından vazgeçebilmiş değiller. 2018 yılı boyunca kripto para sektörüne giriş yapan kullanıcı sayısı 2017 yılına kıyasla iki katına çıktı.

Araştırmanın sonuçlarına göre kullanıcı sayısının büyük çoğunluğu kurumsal kullanıcılardan ziyade bireysel kullanıcılardan oluşuyor. Bireysel kullanıcıların kripto paralara olan ilgisi ise hobi arayanlar, perakende yatırımcılar, müşteriler ve daha iyi bir yatırım ya da ödeme aracı arayışında olanlar olarak kategorize edilmiş.

Araştırma oldukça olumlu bir bulguyu ortaya koyuyor. Öyle ki araştırmaya göre Bitcoin’in şu anki durumu potansiyel olarak yeni bir ralli için uygun. Piyasadaki tanıtım videosu krize rağmen kullanıcıların Bitcoin’e akın etmeleri önümüzdeki aylarda iyileşme hareketlerini ön plana çıkarabilir. Özellikle yeni kullanıcıların piyasaya giriş yapması ile Bitcoin’in fiyatında artış görülebilir.

Kripto para borsalarındaki kullanıcı sayısının tanıtım filmi çekimi 2018 yılında 150 milyona ulaştığının altını çizelim. 2017 yılında borsalardaki kullanıcı sayısı yaklaşık 80 milyondu. Yani neredeyse iki kata yakın artış görüldü. Tüm bunlara ek olarak kimliğini doğrulayan kullanıcı sayısı 2017 yılında 20 milyonken 2018 yılında 40 milyona yükseldi.

Kullanıcıların Bitcoin’i günlük hayatta ödeme aracı tanıtım filmi olarak kullanmak yerine yatırım amaçlı kullandıkları da edinilen bilgiler arasında. Volatilitenin yüksek olması Bitcoin’in günlük alışverişde kullanılmasını güçleştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner