Yükleniyor...

Kripto Para Kullanımında ABD Zirvede

Merchant Machine'in yayımladığı kripto para kullanım payı çalışmasında Amerika, İngiltere ve Ukrayna öne çıkan ülkeler oldu.

Amerika Ingiltere ve Ukrayna Kripto Kullaniminda Basi Cekiyor

Merchant Machine‘in yayımladığı kripto para kullanım payı çalışmasında Amerika, İngiltere ve Ukrayna öne çıkan ülkeler oldu.

Her geçen gün daha da bilindik hale gelen ve kullanıcı sayısı artan kripto para sektöründe Amerika, İngiltere ve Ukrayna kripto paranın genel kullanımında başı çekiyor.

ABD, İngiltere ve Ukrayna Kripto Para Kullanımında Başı Çekiyor

Merchant Machine tarafından yapılan çalışmada, 50 ülkeden farklı metrik hesaba katılmasıyla, kriptoya en çok yatırım yapan ülkelerin bulunması hedeflendi. Puanlar, bir ülkedeki kripto sahiplerinin sayısını, küresel merkeziyetsiz finansı benimseme endeksini, kripto ödemelerine izin veren işletme sayısını, Bitcoin (BTC) ATM’lerinin sayısını ve aylık arama hacmini hesaba katıyor.

Araştırma, dünyadaki birçok ülke arasında ABD’nin kripto para birimlerinin genel kullanımında 10 üzerinden 7,75 puan alarak en üst sırada olduğunu gösteriyor. Ukrayna 5,96 puanla ikinci sıradayken, arkasından İngiltere 5,79 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

kripto para kullanim
Merchant Machine verileri

Amerika ve İngiltere’nin Ekonomisinin Gücü Kripto Kullanımında Fark Yaratıyor

Merchant Machine‘in araştırması, ABD ve İngiltere’nin, ekonomilerinin büyüklüğü ve gelişmiş bir kripto ekonomisine sahip olması gibi faktörlerin de etkisiyle en üst iki sırada yer aldığını gösteriyor. Bununla birlikte çalışma, gayrisafi milli hasıla ve kişi başına düşen milli gelir açısından Avrupa’nın en fakir ülkesi olan Ukrayna’nın, gelişmekte olan ekonomilerin genel kripto benimseme eğilimleri nedeniyle üst sıralarda yer aldığını gösterdi. 

Ek olarak, genel kripto kullanımı olan ilk on ülke arasında Ukrayna, dijital varlıklara sahip nüfus yüzdesine göre yüzde 12,73 ile ilk sırada yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner