Anasayfa Haberler Kripto Para Madencilerinin Yeni Gözdesi Moğolistan

Kripto Para Madencilerinin Yeni Gözdesi Moğolistan

Moğolistan, ucuz elektrik ve soğuk havasıyla Bitcoin madencileri için yeni bir hedef haline geldi. 1000’den fazla yeni madencinin 2019’da Doğu Asya ülkesine taşındığı belirtiliyor. Ayı piyasasına rağmen Tokyo merkezli kripto para cüzdanı Ginco, madencilik tesislerini Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’da kurdu. Moğolistan’daki elektrik maliyetinin Çin’den bile ucuz, Japonya’dan ise üç kat daha ucuz olduğu söyleniyor.

Kanada ve Rusya’ya Göre İyi Bir Alternatif

Çin’in kripto para birimleri üzerindeki sert baskısından dolayı madenciler alternatif ülke arayışındalar. Moğolistan, Kanada ve Rusya gibi ülkelere iyi bir alternatif gibi duruyor. Geleneksel olarak piyasanın tekeli olan Çinli Bitmain bile çalışanlarını bu piyasada ayakta tutabilmek için harekete geçirmek zorunda kaldı. Ginco, 2019’un sonunda Bitcoin madencilik ringlerini 600’den 1600’e çıkarmayı da planlıyor. Ginco dışında, Moğol Bilgi Teknolojileri şirketi iTools, madencilik faaliyetlerine 2017 yılında başlamış, şirket madencilik ekipmanlarını da artırmayı planladığını duyurmuştu.

Moğolistan Ticaret ve Kalkınma Bankası’nın kiralama kolu aynı zamanda Moğolistan’ın maden endüstrisi, tarım ve turizm gibi temel endüstrilerindeki düşüş nedeniyle kripto para madenciliğini desteklemek için Ginco’ya katıldı. Moğolistan, ülkede daha fazla kripto para madenciliği şirketi kurmayı teşvik eden düzenlemeleriyle oldukça kripto dostu bir imaja sahip. Kripto para madenciliği Moğolistan’da ekonomik kalkınmaya katkıda bulunan altın madenciliğini takip ediyor gibi görünüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
55,422.533.21%