Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Para Madenciliğine Olan Talep Düşüyor!

Kripto Para Madenciliğine Olan Talep Düşüyor!

ABONE OL:google-news

Dev çip üreticisi Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), bu yılın dördüncü çeyreğinde kripto para madenciliğine olan talebinin düşeceğini öngörüyor.

Kripto para madenciliği devi Bitmain’in ana tedarikçisi olan TSMC, 2018 mali yılı üçüncü çeyrek dönemindeki finansal durumunu açıkladı. TSMC, kripto para madencilik pazarındaki zayıf talep nedeniyle gelirlerinin etkileneceğini söyledi. Sonuç olarak şirket, 2018 için yıllık gelir büyüme tahminini düşürdü.

Bitmain’in Eylül ayı sonunda Hong Kong Borsası’na yaptığı ilk halka arz başvurusuna göre, 2017’de ve 2018’in ilk yarısındaki toplam çip arzının yaklaşık yüzde 60’ı TSMC’den geldi.

TSMC, üçüncü çeyrekte yaklaşık 2,9 milyar dolarlık net bir gelir elde ettiğini açıkladı. Bununla birlikte yıllık bazda net kar yüzde 0,9 oranında düştü.

2018 mali yılı üçüncü çeyreği için net gelir 8,486 milyar dolar seviyesinde ve bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 11,6 oranında artış görüldü. Gelirdeki yıldan yıla büyüme ise yüzde 3’e çıktı.

TSMC, 2018 mali yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıklarken kripto para madencilik talebinin üçüncü çeyrekte düşeceği ve bunun gelirlerini etkileyeceği öngörüsünde bulunmuştu. Ancak, TSMC’nin kıdemli başkan yardımcısı ve finans müdürü Lora Ho, Çarşamba günü yaptığı açıklamada üçüncü çeyrek gelirinin beklenenden “daha güçlü” olduğunu belirtti.

Dördüncü çeyrek için Ho, gelir büyümesinin müşterileri tarafından kripto para madencilik talebinde ve stok yönetiminde devam eden zayıflık ile kısmen dengeleneceğini tahmin ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar