Kripto Para Madencilik Platformu Simplecoin Kapanıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Madencilik Platformu Simplecoin Kapanıyor!

Erişilebilirlik üzerine odaklanan kripto para madenciliği platformu Simplecoin, önümüzdeki yıl içinde faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Kripto Para Madencilik Platformu Simplecoin

Erişilebilirlik üzerine odaklanan kripto para madenciliği platformu Simplecoin, önümüzdeki yıl içinde faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Simplecoin 1 Ocak 2020 tarihinde tamaman kapanmış olacak. Şirketin kapanma kararı almasının nedeni ise Avrupa Birliği’nin Kara Para Aklamayla (AML) Mücadele Yönergesi ile hayata geçireceği düzenlemeler.

Yönerge, Simplecoin’in yeni bir KYC (müşterini tanı) süreci ve kara para aklamayla mücadele politikası dayatmasına neden olacaktı. Hollanda’da yer alan platform, düzenlemelere uyum göstermek için inandığı şeylere karşı gelmek pahasına politikasını değiştirmek zorunda kalacaktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket bir süredir başka alternatifler arayışındaydı ancak hiçbir seçenek tatmin edici olmadı. Bu nedenle kullanıcıların 20 Aralık’a kadar birikimlerini platformdan çekmeleri gerekecek. Bu tarihten sonra cüzdanlar ve bütün platform kapatılacak. Kullanıcıların yıl bitene kadar hesap bilgilerini de silebilecekleri ve ondan sonra internet sitesinin ilk haline dönüşeceği gelen bilgiler arasında.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x