Yükleniyor...

Kripto Para Milyarderi Zhao Dong: Bitcoin 50.000 Dolar Olacak

Çin'in tanınmış Bitcoin (BTC) milyarderi olan Zhao Dong, önümüzdeki üç yıl içinde Bitcoin'in fiyatının 50.

Bitcoin 50.000 Dolar

Çin’in tanınmış Bitcoin (BTC) milyarderi olan Zhao Dong, önümüzdeki üç yıl içinde Bitcoin’in fiyatının 50.000 dolara yükseleceği öngörüsünde bulundu.

Kripto para borsası Bitfinex’de hissesi olduğuna inanılan Dong, şu anda amiral gemisi kripto para birimi BTC’ye yatırım yapmak için iyi bir zaman olduğu görüşünde. Dong, Çinli mikroblog web sitesi Weibo’da öngörüsüne yer verdiği bir yazı paylaştı:

Boğa piyasasında insanları Bitcoin almaya ikna edemiyorum, çünkü hızlı para kazanmak kolay görünüyor ama aslında öyle değil. Şimdi (ayı piyasasında), insanları Bitcoin satın almaya davet ediyorum. Kamyon dolusu parası olanların çok kısa vadeli spekülatif güdümlü bir yatırım zihniyeti yoktur. Belki de Bitcoin fiyatı daha da düşmeye devam edecek ve yüzde 50 oranında düşecek. Fakat yine de her defasında yeni bir düşük seviyeye ulaştığında sürekli olarak kripto para kazanmaya değer. 3 yıl içinde yüzde 100 ile 200 arasında bir artış öngörüyorum.

Dikkate değer bir şekilde Dong’un yükseliş tahmini Bitcoin’in son 13 ayın en düşük seviyesini gördüğü dönemde geldi. Bitcoin’in fiyatı 19 Kasım’da keskin bir şekilde düşmeye başladı ve 2017 Ekim ayından bu yana ilk kez 5.000 doların altına düştü.

Temmuz 2018’de Bitcoin fiyatı 6.000 doların altına düşmüş ve sonraki günlerde hafif ve hatta 8.300 dolar gibi yüksek seviyeleri yeniden görmüştü. 14 Kasım’da 6.000 doların altına düşmeye başlayan Bitcoin bu sefer benzer bir eğilim göstermedi ve düşüşünü sürdürdü. Ayrıca, bitcoin’in 30 günlük volatilite endeksi Aralık 2016’dan bu yana en düşük seviyelerde.

Kripto paraların fiyatının neden azaldığı hala net değil. Kimi uzmanlar Bitcoin’i 1.000 dolardan almış yatırımcıların satış yaptığı, kimi uzmanlar ise yeni yatırımcıların piyasadan çekildiği için Bitcoin’in düştüğünü iddia ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x