Yükleniyor...

Kripto Para Milyarderleri Kulübüne 3 Yeni İsim Katıldı

Bitcoin, finansal sistemde devrim yarattı, bununla birlikte birçok insanın, özellikle de Bitcoin’i benimseyen ve bu devrimsel teknolojiye inananların hayatını tamamıyla değiştirdi

Winklevoss Kardeşler

Bitcoin, finansal sistemde devrim yarattı, bununla birlikte birçok insanın, özellikle de Bitcoin’i benimseyen ve bu devrimsel teknolojiye inananların hayatını tamamıyla değiştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ve kripto para piyasasında 2020 yılından bu yana kaydedilen devasa yükseliş trendi birçok insanı milyarderler kulübüne soktu. Bu yazımızda kripto para devrimine kulak verip, sıkı sıkıya bağlı kalan insanların hikayesini anlatacağız. İşte kripto paralar sayesinde Satoshi Nakamoto’nun ardından milyarderler kulübüne katılan yeni isimler:

Cameron & Tyler Winklevoss

Facebook fikrini kendilerinden çaldığı iddiasıyla Mark Zuckerberg ile davalık olan Tyler ve Cameron Winklevoss bu sayede büyük bir üne kavuşmuştu. Zuckerberg’e açtıkları davayı kazanan Winklevoss ikizleri elde ettikleri tazminatla 2013 yılında Bitcoin’e 11 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Aynı zamanda ABD merkezli popüler kripto para borsası Gemini’nin de sahibi olan  Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in 40 bin dolar seviyesinin üzerine yükselmesiyle milyarderler kulübüne girdi. Tyler ve Cameron Winklevoss’un 1,4’er milyar dolarlık servete sahip olduğu düşünülüyor. Ancak ikizler bu konuda yorum yapmaktan kaçınıyor.

Matthew Roszak

Blockchain girişimi Bloq’un kurucu ortaklarından biri olan Matthew Roszak, Bitcoin’e ilk olarak 2012 yılında yatırım yaptı. Önde gelen Bitcoin savunucularından biri olan Roszak geçmişte ABD Kongresi’ndeki tüm senatörlere 50 dolarlık Bitcoin dağıtma girişimine liderlik etmişti. Forbes’a göre serveti bir önceki yıla göre 300 milyon dolar artış gösterek 1,2 milyar dolara yükselen Matthew Roszak kripto para milyarderleri kulübüne giren isimlerden biri.

Tim Draper

ABD’li risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’le birlikte Skype ve Tesla’nın da ilk yatırımcıları arasında yer alıyor. 2014 yılında dark web pazarı Silk Road’un FBI tarafından çökertilmesinin ardından dark web pazarının yöneticisi Dread Pirate Roberts’a ait Bitcoin’ler de ele geçirilmişti. O dönem gerçekleştirilen açık arttırmada Silk Road operasyonunda ele geçirilen 29.656 BTC’yi 18,7 milyon dolara satın alan Tim Draper, popüler kripto para biriminin 42 bin dolara ulaşmasıyla sonuçlanan yükselişle birlikte kripto para milyarderleri kulübüne giren bir diğer isim oldu. Forbes, Tim Draper’ın kripto para servetinin 1,1 milyar dolar seviyesinde olduğunu tahmin ediyor.

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x