Yükleniyor...

Kripto Para Piyasalarında İyileşme Görülüyor

Kripto para piyasalarında son birkaç gündür iyileşmeler görülüyor.

kripto para piyasalarında iyileşme

Kripto para piyasalarında son birkaç gündür iyileşmeler görülüyor. Bitcoin (BTC) dün güne 7 bin 190 dolardan başladı. Bu noktada dünyanın en büyük kripto para birimi, bugün 7 bin 558 dolara yakın işlem fiyatına tekrar yükselmeden önce 6 bin 900 dolar ile en düşük seviyeye inmişti. Adeta hız treni diyebileceğimiz bir 24 saat yaşadıktan sonra BTC gün içinde yüzde 5’ten fazla etkileyici bir kazanç göstermeye başladı.

Lider Kripto Para Biriminin Hedefi 8 Bin 100 Dolar

Cointelegraph yazarı Horus Hughes’a göre, Bitcoin önemli bir genel dirençle karşılaşmadan önce 7 bin 800 dolara, hatta 8 bin 100 dolara kadar çıkabilir. Hughes, Bitcoin’in eski desteğinin üzerine çıkması gerektiğini belirtti. Hughes, Bitcoin fiyatının tekrar 5 bin dolara düşmesi ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Ona göre aynı zamanda yükseliş ve düşüş senaryoları her zaman değerlendirme gerekiyor. Hughes, “Eğer boğalar fiyatı 7 bin 300 dolar ve 6 bin 700 doların üzerinde tutması durumunda, Bitcoin’in 5 bin 500 dolara düşmesi önlenebilir” dedi. Emtia tüccarı ve teknisyeni Peter Brandt daha önce BTC’nin, iyileşmeden önce 5 bin 500 dolardan işlem yapabileceğine inandığını ifade etmişti.

ETH Yükselebilir

Bu arada, Ether (ETH) BTC ile senkronize işlem yapmaya devam ediyor. En yüksek altcoin, madeni para başına 154 dolar civarında olan mevcut işlem fiyatına geçmeden önce 143 dolara düşerek günlük en düşük seviyesine ulaştı.. Eter, daha sonra yaklaşık  yüzde 3.3 gibi mütevazı bir kazanç göstermeye başladı. ETH’nin şu anki fiyatı 153.50 dolar.

Cointelegraph yazarı Rakesh Upadhyay, eğer boğalar Ether’in fiyatını 151.83 doların üstüne çıkarabilirse, madalyonun hız kazanacağını ve muhtemelen 173 dolara yükseleceğini söyledi.

XRP’de Durum Ne?

Pazar büyüklüğüne göre en büyük üçüncü madeni para olan XRP de bugünün trendini takip ediyor ve yüzde 2’den fazla kazanç ile 0.225 dolarda oturuyor. Ancak XRP zayıf gözüküyor, hatta bir analist 2020 yılına kadar XRP’nin sıfıra düşebileceğini bile öngördü.

En İyi 20 Kripto Para Biriminin Durumu İyi

İlk 20 madeni paranın büyük çoğunluğu toparlanma belirtileri göstermeye devam ederken, Monero (XMR) gün içinde yüzde 8’den fazla yükselerek liderliği üstlendi. Bunu sırasıyla yüzde 6.7 ve yüzde 5 artış gösteren Cardano (ADA) ve Tron (TRX) izliyor. Chainlink (LINK), şu sıra yüzde 2 düşüşle zarar gören ilk 20 para biriminden sadece birisi.

Genel kripto para birimi piyasa bonosu şu anda 205,116 milyar dolar civarında ve Bitcoin toplamın yaklaşık % 66,6’sını oluşturuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner