Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Büyük Bir Şeye mi Hazırlanıyor?

Geçtiğimiz birkaç haftanın Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası için oldukça olumsuz olduğu bir sır değil.

kripto para piyasası büyük bir şeye mi hazırlanıyorr

Geçtiğimiz birkaç haftanın Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası için oldukça olumsuz olduğu bir sır değil. Birçok büyük altcoin, 2020’nin ilk birkaç ayında meydana gelen önemli miktarda kazancı silen yoğun düşüş trendlerine maruz kaldı. Bununla birlikte, çoğu büyük kripto para birimi, yoğun bir rahatlama rallisini katalize edebilecek kritik destek seviyelerine yaklaşıyor. Bu seviyeler ayrıca, toplam kripto piyasası sınırının yakalandığına dair büyük işaret öne sürüyor gibi görünüyor. Bu da bir analistin pazarın “çok büyük bir şey” için hazırlanabileceğini not etmesine neden oldu.

Haberin yazıldığı sırada Bitcoin, 8 bin 752 dolardan işlem görüyordu. Bu da ayıların gece boyunca yoğun bir satış baskısını katalize etmeye çalıştığında belirlenen günlük en düşük 8 bin 400 dolardan dikkate değer bir tırmanışa işaret ediyor. Boğalar bu satış baskısının çoğunu artırabildi ve böylelikle BTC’nin kilit destek seviyesini 8 bin 700 dolardan geri kazanmasına izin verdi.

BTC’de yaşanan bu değişimler kripto pazarının birlikte hareket etmesine yol açtı ve birçok büyük altcoin günlük düşük seviyelerinden üste doğru  sıçramalar yaptı. Ünlü bir kripto para birimi tüccarı Crypto Michaël, son tweet’inde pazarlar hakkında konuştu ve BTC ile büyük altcoin’lerin yoğun destek bulmadan önce biraz daha düşmesini beklediğini açıkladı. Crypto Michaël, şunları söyledi:

“Piyasalar bir düşüş daha yaşarsa (ve bu seviyeleri kaybedersek), ETH için 190-195 dolar ve BTC için 7.500-7.700 dolar bekliyorum. Böyle müthiş bir haftadan sonra hisse senedi piyasalarında biraz rahatlama olduğunu düşünmeliyiz.”

Kripto Para Piyasasında Ne Yaşanacak?

Önemli bir yükseliş trendi katalizörü desteği bulmadan önce Bitcoin ve pazarın daha da düşeceği düşüncesi sadece Crypto Michaël’a ait değil. Bununla beraber son zamanlarda saygın bir analist olarak kabul edilen Murad da çok ilginç bir grafik sundu. Grafiğe bakıldığında, pazarın devasa bir bayrak içinde işlem gördüğü anlaşılıyor, bu potansiyel olarak “büyük bir şey” anlamına geliyor. Murad konuyla ilgili şunları söylüyor:

“TOPLAM grafik üzerinde çok ilginç bir dinamik var. ATH’ye kadar uzanan tüm grafikte en önemli iki köşenin kesiştiği noktada kuşaksal bir dönüş var gibi görünüyor. BTC devasa bir şeye hazırlanıyor olabilir mi?”

kripto para piyasası büyük bir şeye mi hazırlanıyor

Kripto piyasası, yukarı doğru yoğun bir momentuma girmeden önce düşerse, bu oluşumun doğrulanması mümkündür, bu da büyük bir hareketin yakın olması anlamına gelir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner