Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Eriyor! 2 Günlük Kayıp 18 Milyar Doları Buldu

Son 1 haftadır güçlü bir rallinin etkisine giren kripto para piyasasında ralli etkisini sürdüremedi.

Kripto para Piyasası Bitcoin

Son 1 haftadır güçlü bir rallinin etkisine giren kripto para piyasasında ralli etkisini sürdüremedi. 2 günde kripto para piyasası 18 milyar dolar eridi. 4.300 doların üstüne göre Bitcoin (BTC) 3.800 doların altına düştü. 230 doları gören Bitcoin Cash’deki (BCH) kayıp yüzde 26’yı buldu 230 dolardan 170 dolara geriledi.

Kripto para piyasasında görülen ralli sonrası kimisi ayı piyasasından çıkıldığını ve boğa piyasasının etkisine girildiği yönünde beyanatlarda bulunmuştu. Bu görüşün karşısında duran bazı isimler de yok değildi. Hala ayı piyasasında olduğu konusunda uyarıda bulunuyorlardı.

Piyasadaki son ralliden önce “The Crypto Dog” rumuzlu bir kripto para yatırımcısı şu değerlendirmede bulunmuştu:

Bitcoin tarihi seviyelerde, 3.000 dolar dolaylarında destek buldu. Hafta başlarında fiyat düştükçe Bitcoin’deki volatilitenin ve satış hacminin hız kesişini izledim ve ‘3.000 dolar destek’ efsanesinin ön koşu olabileceğini düşünmeye başladım. Öyleydi. Boğalar 4.500’i geçerse 4.800, 5.400 doların önünde duran direncin önündeki son engel olur. Bu sefer 5.500 doların üzerinde bir ralli beklemiyorum veya 4.500’den sonra bile daha fazla rahatlama garanti edemem, ama bu senaryoyu göz ardı edemeyiz.

Kısacası piyasanın boğa rallisine girmesi ve orta vadeli bir yükseliş hareketini görmesi için en az birkaç aylık konsolidasyon ve birikim dönemini görmesi gerekiyor.

Ağustos-Kasım aylarında volatilite oranı rekor seviyelerde düşüktü. Buna rağmen piyasanın stabil hale geldiği görülmedi. Bu yıl Bitcoin’in 3.120 doları görmesi sonrası büyük bir alım duvarı oluştu ve piyasa toparlandı. Bu seviye dip olabilir, ancak adım adım momentum kazanılmadıkça bundan emin olmak mümkün değil.

Piyasa birkaç aya yayılan bir stabilite göstermezse düşük fiyat aralığında aşırı volatilite girmeye devam edebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda görülen volatilite hem hem aşağı hem yukarı yönlü hareketlerin yoğun oluşu sebebiyle bir nevi süpriz oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x