Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Kan Ağlamaya Devam Ediyor! Bitcoin (BTC) 44.000 Doların Altına Düştü

Fiyatlar düşmeye devam ettikçe kripto para piyasası ağır kayıplar yaşıyor.

kripto paralar dususte bitcoin 44 bin dolarin altinda 1

Fiyatlar düşmeye devam ettikçe kripto para piyasası ağır kayıplar yaşıyor. Birçok kripto para birimi %25 veya daha fazla geri çekilme yaşadı. Düzeltme, ABD Hazine bonosu faizlerindeki artıştan kaynaklanıyor olabilir. Cardano’nun bu hafta yükselişe geçip herkesi heyecanlandıran ADA’sı dahi düşüş yaşıyor.

Kripto para piyasası düzeltme yaşamaya devam ediyor. Bitcoin kısaca 43.600 dolara kadar düştü. BTC’nin fiyatı son 24 saatte %8 düştü ve fiyatının yaklaşık %25’ini kaybetmesine neden olan karanlık bir hafta yaşadı.

Ekran Resmi 2021 02 28 19.13.42

Düşüşlerin Sebebi Nedir?

Decrypt’te yer alan habere göre bu düşüşün sebebi olarak makroekonomik olaylar gösterilebilir. Perşembe günü, 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirileri, geri çekilmeden önce bir yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaştı. Bundan sadece kripto para piyasası zarar görmedi, teknoloji hisse senetleri de büyük bir darbe aldı.

Ekran Resmi 2021 02 28 19.14.00

İkinci sırada yer alan altcoin Ethereum (ETH) da düşmeye devam ediyor. Dün, kripto paranın değeri 1500 dolardı. Bugün ise %9’un üzerinde bir düşüşle 1326 dolara kadar geriledi. ETH, son 1 haftada %32 oranında düşüş yaşadı. Kaybının ne kadar yüksek olduğuna dair bir fikir edinmek için, Ethereum’un geçen hafta sonu 2000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem gördüğünü hatırlatmamız yeterli olacak.

Cardano’nun ADA token’ı, bu hafta sonu fırtınayı atlatan tek kripto para birimiydi. ADA dün tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.48 dolarda gördü. Ama yine de bugün kırmızı renkte. Bir gecede %14 oranında bir düşüşle 1,20 dolara düştü. Bu, geçen haftaya göre %12 oranında daha yüksek bir seviye.

İlk 15’te Neler Yaşanıyor?

Polkadot’un DOT’u ve Uniswap’ın UNI’si bir gecede en fazla değeri kaybeden kripto para birimleri oldu. DOT %13’lük düşüşle 30.20 dolara geriledi. Bitcoin gibi, geçtiğimiz haftadan bu yana fiyatı %23 düştü. UNI, son gün neredeyse %12 oranında kayıp yaşadı ve 21 dolara geriledi.

XRP, son 24 saatte sadece %10 oranında düşüş yaşadı. Bu XRP sahipleri için bir gecede kayıplara yol açtı.

Chainlink, Litecoin, Uniswap ve Bitcoin Cash, geçen Pazar gününden bu yana şaşırtıcı bir şekilde %30 oranlarında geriledi. Chainlink’in LINK’i şu anda dünden bu yana %10 düştü. Litecoin ve Bitcoin Cash dün gece %10 düştü, LTC 158 dolara geriledi ve BCH 444 dolara kadar düştü.

Ayrıca bu hafta kurumsal kripto yatırımı ile ilgili bir haber de yok. Tesla, bir SEC dosyasında şirketin 1.5 milyar dolarlık fonunu Bitcoin’e yatırdığını açıkladığı ayın başında çıtayı oldukça yükseltmişti. Benzer şekilde, yönetim altındaki yaklaşık 9 trilyon dolarlık varlıkları kontrol eden dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock, CIO’su aracılığıyla şu anda Bitcoin’i araştırdığını duyurmuştu. Bu gibi yatırımlar kripto para piyasasını canlandırmıştı. Ama son günlerde piyasa maalesef kırmızı renkte.

Binance CEO’su CZ’nin de dediği gibi;

“Bugün her şey kırmızı. Ama hepimiz teknolojileri için buradayız, değil mi?”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x