Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Neden Çöktü? Uzmanlar Cevap Arıyor

Kripto para piyasası geçtiğimiz iki gün içinde büyük oranda değer kaybetti.

Kripto Para Piyasası Neden Çöktü Bitcoin BTC Kazasının 3 Potansiyel Nedeni

Kripto para piyasası geçtiğimiz iki gün içinde büyük oranda değer kaybetti. En büyük kripto para 9.200 dolara ulaştıktan sonra dramatik bir şekilde 8.000 doların altına geriledi ve önde gelen kripto para biriminin düşmeye devam etmesi birçok trader’ı olumsuz düşüncelere itti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Öte yandan, tanınmış kripto para analisti Jacob Canfield, son zamanlarda yaşanan kripto çöküşüne neden olabilecek 3 nedeni açıkladı.

Tüm Piyasaları Etkileyen Koronavirüsü

İlk neden, hepinizin kolayca tahmin edebileceği gibi koronavirüsü salgını.

Amerikan hisse senetlerinden (Dow Jones, S&P 500 vb.) kripto varlıklara kadar tüm piyasalar son birkaç hafta içinde ciddi darbeler aldı. En çok korkulan ise ölümcül virüsün yayılmasının ekonomilerde geri dönüşü olmayan hasara neden olacağı.

Bazıları, Bitcoin fiyatındaki çöküşün diğer piyasalardaki satışlarla ilişkisinin olmadığını söylese de, analistler salgının başlamasından bu yana kripto piyasasında hacimsizlik gözlemlediler. Bu, güçlü bir likidite yokluğu olduğunu ve bir kaza olasılığı ihtimalinin arttığını gösteriyor.

Bitcoin Madencileri İstifleme Yapıyor

İkincisi, Bitcoin madencileri BTC biriktirmeye başladılar. Bir kripto analiz platformunun kurucusu olan Charlie Morris, geçtiğimiz günlerde bu trendin tarihsel olarak “olumsuz sonuçlarla çakıştığını ve daha zayıf bir piyasayı yansıttığını” öne sürmüştü.

PlusToken Satış Baskısı

Ve son olarak, Bitcoin araştırma firması Ergo, geçen yıl mini ayı piyasasına neden olduğu iddia edilen multi milyar dolarlık tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığı PlusToken’in, cüzdanlarından bu hafta başında 13.000 BTC’nin hareket ettiğini gözlemledi. Dolandırıcılık fonlarının satışını emmek için yeterli alıcı likiditesi olmadığından BTC fiyatı düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x