Kripto Para Piyasası Nereye Evriliyor? 4 Aralık 2018 Piyasa Analizi • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Nereye Evriliyor? 4 Aralık 2018 Piyasa Analizi

Çatallaşma süreci başarılı bir şekilde bitse de kripto paralarda ki değer kaybı devam ediyor.

4 aralik pazar analizi

Çatallaşma süreci başarılı bir şekilde bitse de kripto paralarda ki değer kaybı devam ediyor. Birçok kripto parada da pazar hacmi yani toplam yatırım miktarında düşüş var. Bu hafta ise ufak bir toparlanma süreci yaşanıyor. Bitcoin’in destek seviyesi 4000 dolar olduğunu söyleyebiliriz çünkü bu seviyenin altına inilse de kısa süre sonra tekrardan bu seviyenin üzerinde alıcı bulunabiliyor.

Bitcoin Cash ABC, orijinal blokları kullandığı için artık direkt olarak BCH olarak borsalarda listeleniyor. Craig Wright ise absürt açıklamalarına devam ediyor. Bitcoin Cash SV’nin bloklarının 2 TB’a çıkacağını belirten bir açıklama yapsa da birçok uzman tarafından bu açıklama gerçek dışı bulundu. Şuan için büyük çaplı olumsuz haberler olmasa da kripto paralar önümüzde ki yılı bekliyor.

Bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta analizi yaptığımız sırada Bitcoin 4050 dolardan işlem görüyordu. Şuanda da neredeyse benzer seviyelerde. Geçen haftadan bu yana ise büyük çaplı bir pazar hacmi kaybı söz konusu değil. Aralık ayında da hiç bir uzman büyük fiyatlanmalar beklemiyor.

Kripto pazarı gözünü 2019 yılına dikmiş durumda. Birçok yatırımcı önümüzde ki yıldan çok umutlu. Tabi ki bunu zaman gösterecek.

Pazar Kapasitesi: 68,82 milyar dolar

XRP

Geçen hafta 0,38 dolardan işlem gören XRP bu hafta ufak bir kayıpla 0,36 dolardan işlem görmekte. XRP’nin eski popülerliği de bulunmuyor. Şuanda 0,35 doların destek seviyesini olduğunu söyleyebiliriz yani bu noktadan daha aşağıya düşmeyecektir.

Geçen haftadan bu yana ise 1 milyar dolarlık bir kayıp söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 14,24 milyar dolar

Ethereum

100 doların destek seviyesi olduğunu kanıtlandı. Şuanda 111 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz haftada bu seviyelere yakındı. İki kripto para arasında ki fark ise son hızla büyümeye devam ediyor. XRP koltukta ki yerini daha da sağlamlaştırılmış durumda.

Pazar Kapasitesi: 11,38 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

Geçen hafta ABC olarak anılan kripto para artık eski adına geri dönmüş durumda. Geçtiğimiz haftadan bu yana ise değer kaybı söz konusu. 160 doların destek seviyesi olduğunu söylemek zor.

Şuanda önümüzde ki hafta için net konuşmak oldukça zor. Seviye 150 dolarda olabilir 2 hafta ki önce ki seviye olan 180 dolarda. Pazar hacminde ise yarım milyar dolarlık daralma yaşandı.

Pazar Kapasitesi: 2,77 milyar dolar

Litecoin

Litecoin yine tüm hızıyla değerini korumaya devam ediyor. Litecoin piyasada ki en stabil coinlerin başında geliyor. 30 doların destek seviyesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz bu fiyatın altında bir değer şuan için uzak görünüyor.

Pazar Kapasitesi: 1,88 milyar dolar

Tether

Tether tüm hızıyla yoluna devam ediyor. Haftanın başından bu yana değerini sürekli olarak arttırdı. Pazar kapasitesi de artan stabil coin şuanda kullanıcıları üzmeyen nadir kripto paraların başında geliyor. Her ne kadar rakipleri her gün artsa da şuanda Tether’e yaklaşabilmiş bir kripto para bulunmuyor.

Pazar Kapasitesi: 1,87 milyar dolar

Bitcoin Cash SV

BCH’in çatallaşmasından doğan yeni kripto para olan BSV geçtiğimiz hafta ki performansını koruyamadı zaten de koruyamayacağı belliydi. Kripto para toplulukları Craig Wright’a hiç güvenmiyor. Tabi ki arkasında belirli bir kitle olsa da genel topluluk bu kişiyi dolandırıcı olarak görüyor. Yaptığı açıklamalarla kripto pazarını alt üst ettiği için yatırımcılar bu paradan uzak duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x