Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Tepetaklak!

Yıl boyunca düşüş trendinden çıkamayan kripto para piyasası son bir, bir buçuk haftadır umut verici bir rallinin etkisine girmişti.

Kripto Para Piyasası

Yıl boyunca düşüş trendinden çıkamayan kripto para piyasası son bir, bir buçuk haftadır umut verici bir rallinin etkisine girmişti. Özellikle 24 Aralık’ta 4.250 doların üzerini deneyen Bitcoin kripto para piyasası için umut ışığı olmuş ve altcoin’lerin büyük çoğunluğu da onu takip ederek yüksek seviyeleri görmüştü. Bitcoin bu seviyede uzun süre takılamadı ve 24 saatten kısa bir süre sonra 4.000 doların altına geriledi. Bitcoin 2018 yılının en düşük seviyesini ise 3.120 dolar ile 15 Aralık’ta görmüştü.

SERT SATIŞ DALGASI PİYASAYI VURDU

Dün akşam saatlerinde sert bir satış dalgası ile adeta yıkım yaşamaya başlayan kripto para piyasası saatler içinde 3 milyar dolardan fazla eridi. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin (BTC), 3.645 dolar seviyesine kadar geriledi. Haber hazırladığımız sırada ise 3.675 dolardan işlem görüyordu. Yeni yıl öncesi kayda geçen bu satış dalgasının yeni bir satış dalgasını tetiklemesinden korkuluyor. Kimi piyasa analistine göre bu düşüşün küresel piyasalardaki sert düşüşler ile doğrudan veya dolaylı yoldan alakası bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

3.120 dolar ile yılın en düşük seviyesini gören Bitcoin için bu seviye dip seviye olmuştu. Mevcut satış baskısının sürmesi durumunda bir sonraki dip seviyenin 2.750 dolar olması öngörülüyor. Bitcoin’deki böylesi bir düşüşün ise altcoin’leri sert bir şekilde etkilemesi kuvvetle muhtemel, çünkü Bitcoin’deki böyle bir gerileme karşısında yapabilecekleri hiçbir şey yok. Kimisine göre ise bu düşüşler sadece yeni fırsatların kapısını aralıyor. Piyasaya giriş yapmak için pusuda bekleyen birçok yatırımcı ise bu düşüşleri bir fırsat olarak değerlendirip piyasaya giriş yapıyorlar. Bu da sert düşüşler sonrası hafif yükselmelerin görülmesini tetikliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x