Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasında Hareketli Anlar Yaşanıyor

Bugün sabah erken saatlerde kripto para piyasaları yükselişe geçtiyse de, birkaç saat içinde sert bir düşüş yaşadı.

kripto para piyasalarında

Bugün sabah erken saatlerde kripto para piyasaları yükselişe geçtiyse de, birkaç saat içinde sert bir düşüş yaşadı. Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son 1 haftadır kendilerinden beklenen performansı gösteriyordu.

Sabah erken saatlerde Bitcoin 12 bin dolara yaklaşmış, Ethereum da 410 dolara dayanmıştı. Bununla beraber bazı altcoin’ler de ciddi yükselişlere sahne oldu. Örneğin Ethereum Classic (ETC), sabah saatlerinde 8 dolar seviyesini aştı. Bu rakamlar, 2020 yılının rekor seviyeleri oldu.

Düşüş Yaşandı

Fakat birkaç saattir kripto para birimlerinde sert düşüşler yaşandı. Bitcoin ve Ethereum dakikalar içinde hızlı bir biçimde düştü ve yatırımcılar bu yüzden zarar etti. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 11 bin 293 dolardan işlem görürken, Ethereum da 379 dolardan işlem görüyordu.

Analist Josh Rager, Bitcoin’in 11 bin 531 dolar üzerinde kapanış yapması gerektiğini ifade etti. Analiste göre eğer Bitcoin 12 bin dolar seviyesini kırabilirse 13 bin dolara kadar ilerleyebilir.

Bir diğer popüler analist Crypto Michael ise altcoin’lere odaklanılması gerektiğini dile getirdi. Michael, şunları söyledi:

“En olası durum, aralıklarını belirledikçe BTC ve ETH’de volatiliteye sahip olacağımızdır. Ancak zamanla (bir hafta-iki hafta) bu düşmeye başlayacaktır. Yapmanız gereken ne? Altcoin’lerde dipten satın alma yapılabilir. Herkes BTC’ye odaklanırken, odak noktanız altcoin’ler olabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner