Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi.

Kripto para Piyasası Bitcoin

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11’den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan 3.591 dolara kadar yükseldi.

Altıncı en değerli kripto para birimi olan EOS’un değeri yüzde 35’den fazla arttı ve fiyatı 1,94 dolardan 2,64 doları gördü.

Tetiklenen Bitcoin Rallisinin Nedeni Ne?

Bitcoin 18 Aralık 2018

Bitcoin’in fiyatı yüzde 11 artarken en büyük kripto para birimleri ve ERC20 tokenleri yüzde 10 ila 40 aralığında büyük kazanımlar yaşadı. Bazı analistler, marjlı ticaret platformlarındaki kısa süreli sözleşmelerin baskısıyla Bitcoin dahil olmak üzere çoğu kripto para biriminin fiyatının yükseldiğini dile getiriyor.

Bitcoin’in yüzde 11’lik fiyat artışı pazardaki kısa vadeli eğilimi tersine çevirerek önemli bir satış baskısı ve hacim olmamasına rağmen serbest düşüş eğilimini kırmış oldu. Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 4.000 dolardan 5.000 dolara kadar yükseliş görebileceği belirtiliyor olsa da The Crypto Dog isimli bir kripto para tüccarı makro eğilimin hala düşüş yönlü olduğunu söyledi.

Tüccar, mevcut eğilimin tersine dönmesiyle başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paraların tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmayacağını söyledi ve çoğu rallinin kısa vadede başarısız olabileceğini ekledi.

Tüccar, “Eğer bu dev bir boğa koşusuna dönüşüyorsa ve 5.000 ila 6.000 dolara ulaşırsak makro ayı piyasasında olduğumuzu unutmayın. Sadece yukarı çıkmayacak, kırılma olacak ve tüm zamanların en yüksek seviyesine gidilmeyecek. Ralli başarısız olacak, buna hazırlanın.” dedi.

Yine de piyasadaki kısa vadeli eğilim için Bitcoin’in düzeltici rallisi son derece kazançlı oldu. Amiral kripto para birimi ile oluşan momentumla Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve daha birçok küçük kripto para birimi ABD dolarına karşı büyük kazanımlar kaydetti.

Kripto Para Piyasasının Geleceği

Çoğu kripto para birimi son 24 saat içinde toparlandı, ancak aylık veya çeyrek bazda dijital varlıkların çoğu hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında büyük ölçüde düşüş gösterdiği gerçeği değişmiş değil.

Uygun bir rallinin onaylanması için kripto para piyasasının birkaç ay boyunca momentumunu koruması gerekiyor. Ağustos ayından Ekim ayına kadarki üç aylık süreçte kripto para piyasası en yüksek istikrar seviyesini göstermişti, ancak eğilim tersine döndü ve büyük bir ayı piyasasına girilmiş oldu.

Bu son düzeltici rallinin zamanlaması ise kripto para piyasasının öldüğü ve sıfırı göreceği iddialarının sık sık dile getirildi bir dönemde oldukça iyi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner