Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Günün Kripto Para Piyasa Analizi • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Günün Kripto Para Piyasa Analizi

Geçen haftadan bu yana yaşanan yıkım tüm hızıyla devam ediyor.

12 aralik pazar analizi

Geçen haftadan bu yana yaşanan yıkım tüm hızıyla devam ediyor. Geçen hafta destek seviyesinin 4000 dolar olduğunu belirtsek de şuan için hiçbir şey garanti değil. Bazı uzmanlar 1000 dolarlık bir fiyat beklentisi beklerken bazıları da 5000 dolar olacak gibi açıklamalar yapıyor. Şuanda pazara tam bir kaos hakim.

Yaklaşan volatilite, yatırımların azalması, büyük yatırımcıların ve piyasa aktörlerinin pazardan çıkmaları, sancılı çatallaşma süreci ve ertelenen ETF kararları fiyatların düşmesinde ki en büyük etkenler. Şuan için ise bir alım fırsatı söz konusu olabilir. Bitcoin’in dışında kazançlı alternatif kripto para birimleri hala daha bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Cash ve SV şuanda oldukça hareketli. Geçen haftadan bu yana değer kaybı yaşasalar da anlık artışlarla yatırımcılarına para kazandırabiliyorlar. Tether’de ise işler yolunda. En değerli 4. kripto para olan Tether, uzun süredir yatırımcısını mağdur etmiyor. Stablecoin projeleri sürekli olarak gelirken USDC şuanda büyük bir alternatif.

Şuanda altcoinler de kalmak daha mantıklı gibi çünkü Bitcoin değerini hala daha arttıramadı. Madencilerde büyük kayıp yaşarken artık herkes 2018 yılının bitmesini bekliyor.

Bitcoin

2 hafta önce 4050 dolardan işlem gören kriptoların atası şuanda 3400 dolardan işlem görüyor. Pazar hacminde de büyük düşüşler yaşan Bitcoin, uzun süre daha toparlanması muhtemel gözükmüyor.

Geçen haftadan bu yana pazar hacminde de 10 milyar dolara yakın bir kayıp söz konusu. Şuanda destek seviyesinin ne olduğunu söylemek çok zor. Acele karar vermemek gerek fakat belki buralarda uzun süre kalması alım fırsatı oluşturabilir.

Pazar Kapasitesi: 59,38 milyar dolar

XRP

XRP’de ki yıkım sürecide devam ediyor. Geçen hafta 0,35 dolardan aşağı hiç fiyatlanma yaşamayan kripto para bu hafta 0,30 dolardan işlem görüyor. Yatırım hacminde de büyük daralmalar söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 12,38 milyar dolar

Ethereum

Ethereum uzun sürenin ardından 100 doların altına inmiş durumda. Yatırım miktarı da sürekli olarak eriyen Ethereum’un koltuğu XRP’den alabilmesi artık çok zor. Çatallaşma sürecinin iyi takip edilmesi gerekiyor. Eğer başarılı olunabilirse fiyatlarda artış söz konusu olabilir.

Pazar Kapasitesi: 9,17 Milyar Dolar

Tether

Tether’de işler yolunda. USDC ise Poloniex borsasının tüm desteğini arkasına alarak Tether’in en büyük rakibi konumunda. Poloniex’in işlem ücreti almama kararından sonra USDC’nin yatırım miktarı sürekli olarak artıyor. Daha şeffaf bir yatırım imkanı sunduğu içinde Tether’i birkaç ay içerisinde yakalayabilir.

Yatırımcısına çok para kazandırmasa da en azından kaybettirmediği için yatırım yapılabilir konumda.

Pazar Kapasitesi: 1,88 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

Geçen haftadan bu yana 40 dolara yakın bir değer kaybı söz konusu. Zaman zaman artışlar yapsa da şuanda uzun vadede BCH’de kalmak mantıklı bir karar olmayacaktır. Ekibin en önemli parçası olan Bitmain’in madencilik kayıpları sebebiyle zor günler geçirdiğini düşünürsek, kısa zamanda değer kayıpları yaşanmaya devam edebilir.

Pazar Kapasitesi: 1,94 milyar dolar

Bitcoin Cash SV

Bu hafta anlık çıkışlarla dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Wright’ın SV’nin bloklarının 1 TB olacak şeklinde ki açıklamasından sonra da dikkatleri üzerine çekse de şuanda bu boyutlar hayalden başka bir şey değil. Wright’ın üzerinde ki dolandırıcı iddiasının devam etmesi ve pazarı bu hale getiren en önemli aktör olması sebebiyle insanlar hala daha güven duymuyorlar.

Pazar kapasitesi olarak BCH ile yarışması ise büyük bir başarı.

Pazar Kapasitesi: 1,55 milyar dolar


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x