Ana Sayfa Haberler Kripto Para Piyasasındaki Kriz ConsenSys'i de Vurdu!

Kripto Para Piyasasındaki Kriz ConsenSys’i de Vurdu!

Merkezi olmayan bir dünyaya olanak tanıyan altyapıyı ve uygulamaları inşa eden küresel bir organizasyon olan ConsenSys çalışanlarının yüzde 13’ünü işten çıkarma kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamayla, yeni bir yapılanmaya gidildiği ve yeni yapılanma sonrası çalışan sayısının yüzde 13 oranında azalacağı dile getirildi.

ConsenSys, Ethereum’un kurucularından olan Joseph Lubin tarafından finanse ediliyor. Şirket, Ethereum platformu için uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu hafta başlarında Lubin, bazı projeleri için çalışan sayısının düşürülebileceğini söylemişti.

Piyasa gözlemcilerine göre ConsenSys’in çalışan sayısını düşürme yönünde attığı bu adım mevcut piyasa koşullarından kaynaklanıyor. Etkileri sert bir şekilde hissedilen ayı piyasası 2018’in başından bu yana devam ediyor. Özellikle Bitcoin’in fiyatının 4.000 doların altına düşmesi sonrası düşüş trendi hız kazandı. CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda Bitcoin’in fiyatı 3.400 dolaylarında seyrediyor.

Etkisi iyiden iyiye hissedilen ayı piyasasından dolayı sektördeki bazı şirketlerin güçlükle ayakta kaldığı söyleniyor. Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) Bitcoin Cash (BCH) ve EOS (EOS) gibi dev kripto para birimlerindeki son 24 saatteki kayıp yüzde 10’ları aşmış durumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

KaynakCoindesk
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti