Kripto Para Piyasasındaki Kriz ConsenSys'i de Vurdu! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasındaki Kriz ConsenSys’i de Vurdu!

Merkezi olmayan bir dünyaya olanak tanıyan altyapıyı ve uygulamaları inşa eden küresel bir organizasyon olan ConsenSys çalışanlarının yüzde 13'ünü işten çıkarma kararı aldı.

ConsenSys Kripto Para Ethereum

Merkezi olmayan bir dünyaya olanak tanıyan altyapıyı ve uygulamaları inşa eden küresel bir organizasyon olan ConsenSys çalışanlarının yüzde 13’ünü işten çıkarma kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamayla, yeni bir yapılanmaya gidildiği ve yeni yapılanma sonrası çalışan sayısının yüzde 13 oranında azalacağı dile getirildi.

ConsenSys, Ethereum’un kurucularından olan Joseph Lubin tarafından finanse ediliyor. Şirket, Ethereum platformu için uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu hafta başlarında Lubin, bazı projeleri için çalışan sayısının düşürülebileceğini söylemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa gözlemcilerine göre ConsenSys’in çalışan sayısını düşürme yönünde attığı bu adım mevcut piyasa koşullarından kaynaklanıyor. Etkileri sert bir şekilde hissedilen ayı piyasası 2018’in başından bu yana devam ediyor. Özellikle Bitcoin’in fiyatının 4.000 doların altına düşmesi sonrası düşüş trendi hız kazandı. CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda Bitcoin’in fiyatı 3.400 dolaylarında seyrediyor.

Etkisi iyiden iyiye hissedilen ayı piyasasından dolayı sektördeki bazı şirketlerin güçlükle ayakta kaldığı söyleniyor. Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) Bitcoin Cash (BCH) ve EOS (EOS) gibi dev kripto para birimlerindeki son 24 saatteki kayıp yüzde 10’ları aşmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x