Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasından 31 Milyar Dolar Buhar Oldu

Özellikle son üç gün içerisinde kripto para piyasasında işler tersine döndü ve kripto para piyasasından 31 milyar dolar çekildi.

Kripto Para Piyasası Selcoin

Özellikle son üç gün içerisinde kripto para piyasasında işler tersine döndü ve kripto para piyasasından 31 milyar dolar çekildi. Bu kaybın büyük kısmı 14 milyar dolarlık bir hacim kaybı ile 15 Şubat tarihinde 10.300 dolar seviyesinden 9.500 dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin’de (BTC) oldu. O tarihten itibaren Bitcoin’de bir iyileşme meydana geldi ve yazım itibari ile 9.600 dolar seviyesinin üstünde işlem görüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer kripto paralarda da bu derece büyük bir kayıp olmasa da benzer deneyimler mevcut. Bu kayıplar ile birlikte ilk on kripto paraya baktığımızda arz-talep ilişkisi içinde değer kazanan kripto paralar bugün kırmızıya büründü. Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) yüzde 7 ve 8 değer kayıpları ile en kötü performansı sergileyen kripto paralar oldu. Benzer bir şekilde Ethereum’da (ETH) yüzde 4’lük bir kayıp yaşadı.

Piyasanın neden düştüğüne dair kesin bir bilgi olmasa da, analistlere göre gelen düzeltme yatırımcıların duyarlılığında değişikliğe sebep oldu. Tüm bunların yanısıra piyasada yaşanan bu kayıplara göre, kripto para piyasası hacim olarak sadece geçen ay yüzde 14, son üç ay içerisinde ise yüzde 17’lik bir artış sergiledi. Piyasada yaşanan bu olumsuzlukları uzun vadeli düşündüğümüzde geçici dalgalanmalar olarak adlandırabiliriz.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Murat Demirci
Murat Demirci
2 yıl önce

Teori: Bu olay 2017’den bu yana arada sırada oluyor. Buharlaşan paralarla Satoshi Nakamoto yapay zekasının robot bedenini yapıyorlar.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x