Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasının Bitcoin ile Olan İlişkisi Azalıyor!

Dünyanın en popüler ve en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, büyük kripto para birimleri arasındaki fiyat ilişkilerini araştıran bir rapor yayınladı.

Bitcoin Kripto Para Piyasası

Dünyanın en popüler ve en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, büyük kripto para birimleri arasındaki fiyat ilişkilerini araştıran bir rapor yayınladı. Rapor, borsanın piyasa analizi ekibi olan Binance Research tarafından hazırlandı.

“Kripto Paralar ile Yüksek İlişkili mi?: Bitcoin ile diğer büyük kapsamlı dijital varlıklar arasındaki ilişkilerin araştırılması” başlıklı araştırma raporu 20 Mart’ta yayınlandı.

Araştırmayla, kripto para birimleri ve token’lar arasındaki korelasyonu potansiyel olarak etkileyebilecek, birlikte hareket etme eğiliminde olan başka unsurlar olduğu ortaya çıktı.

Raporun kilit bölümlerinden birisi, Bitcoin’in (BTC) gerçekten de “endüstrinin zekası” olduğu fikrini içeriyor. Geçtiğimiz üç ay boyunca ilk 30 kripto para için piyasa değeri arasındaki yüksek korelasyonun olduğu kanıtladı. Bununla birlikte, öncü kripto para birimleri için BTC getirisi aynı zaman diliminde ABD doları türünden getiriyle daha düşük korelasyon gösterdi.

BTC ile ilişkilendirilen getiri 2017 yılının sonlarına göre son derecede düşüktü, ancak USD ile ilişkilendirilen getiri arttı. Bu durum büyük ölçüde kripto para birimi piyasasındaki stablecoin’lere olan ilginin artmasından kaynaklanıyor. Birçok trader artık baz olarak Bitcoin’i kullanmak yerine alım satım yaparken Tether’i (USDT) ya da diğer stablecoin’leri kullanmaya başladılar.

Önemli haberler ve gelişimsel haberlerin şaşırtıcı bir şekilde belirli kripto paraların fiyatlarını etkilediği tespit edildi. Binance’ın “Binance Effect” olarak adlandırdığı şey doğrulandı; bu, “Binance’ın onay listesinde yer alan dijital varlıkların kendi aralarında daha yüksek korelasyona sahip oldukları” anlamına geliyor.

Genel olarak, borsanın araştırması çığır açan ya da akıllara durgunluk veren herhangi bir bilgi sağlamıyor. Ancak kripto para sektöründeki meraklıların son aylarda tahmin ettiği birçok ilginç gerçeği doğruluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x