Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasının En Büyük Umudu Spekülasyon ve Açgözlülük

Önde gelen kripto para analistlerinden biri olan Murad Mahmudov, geçtiğimiz günlerde öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili atılan tweet sayısının 2014 ile aynı seviyeye düştüğünü öne sürdü.

Kripto Para Piyasasının En Büyük Umudu

Önde gelen kripto para analistlerinden biri olan Murad Mahmudov, geçtiğimiz günlerde öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili atılan tweet sayısının 2014 ile aynı seviyeye düştüğünü öne sürdü. Ünlü analist, Bitcoin ile ilgili tweet’lerin 2016’a kıyasla daha düşük olması nedeniyle hiçbir şeyin değişmediği görüşünde.

En Büyük Umut Kaynağı Spekülasyon ve İnsanın Açgözlülüğü

Mahmudov, uzun tweet dizisinde, özellikle Batı dünyasında Bitcoin Advisory’nin kurucusu Pierre Rochard gibi takıntılı olan tüm insanların bir süredir kripto ile uğraştığına değiniyor. Bu noktada tarihsel olarak boğa piyasalarının takıntılı kripto endüstrisi katılımcılarını daha düşük seviyede takıntılı hale getirdiğini ve takıntılı insanların sayılarının da giderek azaldığını söylüyor. Analiste göre, kripto paraların en büyük kullanım durumu spekülasyon. Analist, kripto para piyasanın en büyük umut kaynağının spekülasyon ve insanın açgözlülüğü olduğunu iddia etti.

Ünlü analist, fakir ya da zengin fark etmeksizin, insanların büyük çoğunluğunun merkeziyetsizliği, özerkliği, mahremiyeti, sağlam parayı, sansürsüz ödemeleri, özgürlükçü idealleri umursamadığını öne sürüyor. Ona göre insanlar, tüm bunların yerine para kazanma ve kısa sürede zengin olmayı umursuyor. Mevcut ayı piyasasına da değinen analist, fiyatlardaki düşüşü daha fazla insanın farketmesi sonrası satış baskısının daha da artacağını iddia ediyor. Bu noktada analistin öngörüsü, fiyatların daha da düşmesi sonrası trader’ların geri alım yapmaya başlayacakları yönünde.

İlginç bir şekilde Mahmudov, kripto paraların fiyatındaki çöküşün sağlıklı olacağını öne sürüyor. Kripto paraların fiyatları düştükçe onların daha güçlü ellere geçeceğini belirtiyor. Analist, dünyadaki makroekonomideki genel zayıflıktan dolayı Bitcoin’in hala riskli bir varlık olarak algılanmasının muhtemel olduğunu kaydediyor. Ledger’in CEO’su Eric Larchevêque’e benzer görüşleri dile getiren Mahmudov, mevcut ayı piyasasının çoğu insanın düşündüğünden daha uzun süreceğine inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x