Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasının Erimesine Rağmen Pozitif Olan 3 Şey

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş tamamen olumsuz olarak yorumlanmamalı.

Ekran Resmi 2020 03 13 22.44.22

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş tamamen olumsuz olarak yorumlanmamalı. Bitcoin (BTC) önemli ölçüde düşüş yaşamasına rağmen ilk finansal krizinde ayakta kalmayı başardı. Yarılanması 60 günden az bir süre kala Bitcoin ağı da oldukça sağlıklı görünüyor. Sizin için kripto para piyasası için pozitif olan 3 durumu bir araya getirdik.

1. Kripto Para Piyasasının Gördüğü İlk Büyük Kriz

Bu hafta tüm piyasalarda çöküşler yaşansa da 2008 mali krizinden sonra ortaya çıkan Bitcoin, yaşadığı en büyük finansal krizde ayakta kalmayı başardı. Birçok yatırımcı Bitcoin’in 3 bin dolar seviyesine inmesinden korkuyordu ancak lider kripto varlık 200 MA’nın altına düşmeden kalmayı ayakta başardı. Bu yükseliş eğilimi lider kripto varlığın halen sağlam olduğunu ve esnek yapıda olduğunun göstergesi. Satoshi, Bitcoin’i tasarlarken anti-kırılgan olacak şekilde, esneklik ilkesi ile tasarladığı bilinen bir gerçek.

2. Yarılanma Öncesi Alım Fırsatı

Ünlü yatırımcı Warren Buffett, her ortamda diğerleri korktuğu zaman siz aç gözlü olun der. Şimdi kripto para piyasalarına bakıldığında kesinlikle aç gözlü olma zamanı denilebilir. Kripto varlıkların bu küresel krizden sağlıklı bir şekilde çıkması durumu düşünüldüğünde mevcut durum bir satın alma şansı olarak görülebilir.

Bu panik satışların uzun bir süre devam etmesi beklenmiyor. Özellikle de yarılanma öncesi gelen bu alım fırsatı bir çok yatırımcı tarafından kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görülüyor. Piyasaların mevcut durumu düşünüldüğünde muhtemelen birçok trader bu seviyelerden hem Bitcoin hem de diğer kripto parayı dip seviyelerden toplama hesabı yapıyor.

3. Geçmiş Dönemlerde Yaşanan Sert Düşüşler

Tipik olarak kripto varlıkların 12 Mart’ta başlayan düşüş gibi sertlikte bir düşüş yaşamamış olsalar da diğer düşüşlerden sonra güçlü şekilde yükseldikleri biliniyor. Bitcoin, 10 Aralık 2018’de Bitcoin 3.121 dolar seviyesine kadar indi ve aynı yılın Haziran ayında 14.000 dolar seviyesine yükseldi. Şu anda, balinalar kripto paralar için yarılanma sonrası yaşanacak muhtemel boğa koşusu için pozisyon aldıkları değerlendiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ylmzclk
Ylmzclk
4 yıl önce

Bu düşüşten en az etkilenen ve yoluna devam eden coin ler den birisi xmd güvenli liman

ck x banner
ck youtube banner