Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasının Hacim Boşluğu Bitcoin Fiyatı için 6 Bin Doların Sinyali Olabilir

Kripto para piyasası güçlü bir destek bulmaya ve altını doldurmaya başlamış durumda.

Bitcoin Fiyatı 5

Kripto para piyasası güçlü bir destek bulmaya ve altını doldurmaya başlamış durumda. Bu durum yeni sermayenin girişinin ufukta olduğu ve sadece Bitcoin fiyatı için değil aynı zamanda altcoin’lerin fiyatının da yeni bir boğa koşusu ile yükseleceği anlamına geliyor.

Grafikler analiz edilirken, trader’lar fiyatların yükselmesine neden olacak ve hacim boşluğunu hızlı bir şekilde dolduracağı yönündeki yüksek direncin üzerinde geniş bir hacim boşluğu olduğunu keşfetti. Bazı kripto para analistleri, boşluğun uzaklığına göre piyasaya toplamda ne kadar sermayenin girebileceğini ve Bitcoin fiyatı için bunun ne anlama gelebileceğini tahmin edebiliyorlar.

Analist: Kripto Para Piyasasına 70 Milyar Dolarlık Sermaye Girişini Beklemek Mantıksız Değil

Son boğa döngüsünün zirvesinde, kripto para piyasasının toplam değeri Bitcoin’in parabolik ilerlemesi kırılmadan ve piyasadaki kripto paralarının %80 veya daha fazla oranda değer kaybetmesinden önce 800 milyar doların üzerine çıkmıştı.

Bitcoin fiyatı Kasım 2018’de 6.000 dolar desteğini kırdığında, kripto para piyasasının tamamını aşağı çekmişti. Yaklaşık 200 milyar dolar olan toplam piyasa değeri 100 milyar dolara düştü. Bundan sonra toplam piyasa değeri yaklaşık 130 milyar dolarlık dirence tutundu.

Bununla birlikte, bir analist, eğer bu direnç kırılırsa bir sonraki direnç noktası 200 milyar dolar ile ana direnç arasında önemli bir hacim boşluğu olduğu için 70 milyar dolarlık bir sermaye artışının yaşanabileceğine inanıyor.

Finansal piyasalarda “boşluğa oynamak” trader’lar için ortak bir stratejidir. Investopedia, boşlukları “hisse senedinin fiyatının (veya başka bir finansal aracın) keskin bir şekilde aşağı veya yukarı hareket ettiği, aralarında işlem yapılmayan veya hiç işlem yapılmayan alanlar” olarak tanımlıyor.

6.000 Dolardaki Benzer Boşluk

Benzer bir boşluk Bitcoin fiyat grafiklerinde de yer alıyor.

Aynı boşluk, 6.000 dolarlık desteğin sona ermesinin ardından Bitcoin fiyatının önceki ayı piyasasının düşük seviyesinden %50 daha düşmesine neden olan keskin düşüşün de sorumlusu. 2018 yılının Kasım ayında, Bitcoin tereyağı içerisindeki sıcak bir bıçak gibi hacim boşluğunu kesip mevcut ayı piyasası döngüsünün dibinde olunabileceğini ortaya koydu.

Eğer Bitcoin yükselen üçgen oluşumundan ayrılırsa ve tepedeki direnç de kırılırsa 6.000 dolara yükselmesi yüksek olasılık. Böyle bir hamle, Bitcoin fiyatını yeni bir işlem aralığına getirebilir veya 6.000 dolar başarılı bir şekilde kırılırsa ayı piyasasının sona erdiğinin en somut işareti olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x