Kripto Para Piyasasının Son 24 Saatteki Kaybı 26 Milyar Dolar! Sırada Ne Var? • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasının Son 24 Saatteki Kaybı 26 Milyar Dolar! Sırada Ne Var?

2018'in en yoğun günlük satışları yaşandı ve son 24 saat içinde kripto para piyasası 26 milyar dolardan fazla düştü.

Kripto Para Piyasası Düşüyor Bitcoin

2018’in en yoğun günlük satışları yaşandı ve son 24 saat içinde kripto para piyasası 26 milyar dolardan fazla düştü. Ağustos-Kasım ayları arasında yüksek bir istikrar sergileyen Bitcoin (BTC), son 12 saatlik bir süre içinde yüzde 11’den fazla düşüş kaydetti.

BTC’nin fiyatındaki öngörülemeyen düşüş diğer önemli kripto para birimlerini de etkiledi ve diğer dijital varlıklarda da aşağı yönlü bir hareket başladı. Bitcoin Cash (BCH) gün içinde en kötü düşüşü kaydetti ve bir noktada yüzde 19’dan fazla düştü. Yedi günlük bir süre içinde BCH, ABD dolarına karşı yüzde 50’nin üzerinde ve BTC’ye karşı yaklaşık yüzde 40 oranında düşüş yaşadı.

Bitcoin’in Hacmi İkiye Katlandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bazı büyük kripto para birimleri için halen sürmekte olan 15 Kasım’daki satışların yoğunluğu BTC’nin 24 saatlik hacminin 4 milyar dolardan 8 milyar dolara kadar çıkmasına neden oldu. Ağustos ayından Kasım ayına kadar BTC’nin 24 saatlik hacmi bu ayın ilk iki haftası hariç olmak üzere 4 milyar doları nadiren aştı.

Kripto para borsa piyasasının düşük volatilite süresinde düşük alım satım faaliyeti göstermesinden dolayı Bitcoin’in hacmi genellikle 3.1 milyar dolardan 3.5 milyar dolara çıkmıştı.

Bitcoin’in 6.200 dolardan 5.600 dolara düşmesinden önce saygın kripto para yatırımcısı ve teknik analisti DonAlt, BTC’nin düşük momentum ve zayıflık gösterdiğini söylemişti: “BTC oldukça zayıf görünüyor, ilk defa 6.200 dolardan alım yapmıyorum. Uzun zamandır hırpalandıktan sonra sadece sonsuza kadar beklemek için ona güvenmiyorum. Eğer 6.200 dolar kırılırsa alternatif kripto paralar çok zor olacak.”

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin’in fiyat eğilimi DonAlt’ın ortaya koyduğu eğilime benzer bir eğilim gösterdi ve diğer küçük kripto paralar hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında büyük değer kaybetti.

2018’in ilk iki çeyreğinde, kripto paralar ve diğer küçük piyasalara ait dijital varlıklar BTC’ye karşı yüzde 40 ila 80 oranında zarar kaydederek yüzde 70 civarında düştü. 15 Kasım’da yüzde 15 ila 20’lik token kaybı, yıllık toplam zararın yüzde 95 ila 98’e çıkmasına neden oldu.

Cred da dahil olmak üzere bazı yatırımcılar BTC’nin dört aydan fazladır bir destek seviyesi olarak kullandığı 6.000 dolarlık direnç seviyesini tekrarlamasını bekliyorlar. Çünkü 6.000 dolarlık bir düzeltici ralli kripto para piyasasındaki satış baskısını büyük oranda rahatlatacak ve birçok büyük kripto paranın ivmesini canlandıracak. Ancak, bu noktada kısa vadede 5.600 dolardan 6.000 dolara ulaşan bir iyileşme pek mümkün görülmüyor.

2019 Beklentileri

2018’den gelen olumsuzlukları 2019’a kadar devam ederse, özellikle Bakkt Bitcoin vadeli işlem pazarının piyasaya sürülmesi daha az etkili olursa ve yatırımcıların beklentilerini karşılayamazsa kripto para piyasasının yıl sonuna kadar ve hatta 2019’un ilk çeyreğinin sonuna kadar dip seviyelere inmesi muhtemel.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x