Yükleniyor...

Kripto Para Sektöründeki Avukatlar SEC’in XRP Davasını Değerlendirdi

Kripto para endüstrisindeki avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından San Francisco merkezli ödeme şirketi Ripple aleyhine yapılan suçlamalara yanıt verdi.

kripto para sektorundeki avukatlar secin xrp davasini degerlendirdi

Kripto para endüstrisindeki avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından San Francisco merkezli ödeme şirketi Ripple aleyhine yapılan suçlamalara yanıt verdi.

Bir Daily Hodl haberine göre, Compound’ın avukatı Jake Chervinsky, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı olarak satmakla suçladığı davada sert oynadığını düşünüyor.

“Bu Ripple için oldukça kötü… XRP, bir menkul kıymet olarak kabul edilirse temelde işe yaramaz. Bu ihlal iddiası ölümcül bir vuruş. Bireysel yöneticilerin suçlanması dikkat çekici. SEC sert oynuyor.”

Chervinsky, bu dava ile Block.one’ın 24 milyon dolarlık EOS davası arasında çok fazla fark olduğuna dikkat çekiyor:

“EOS parkurunun çok gerisindeyiz. Bir yaptırım işleminin kapalı kapılar ardında sonuçlandırılmasıyla (EOS’ta olduğu gibi) SEC’i mahkemeye götürmek arasında büyük bir fark var.

SEC’in Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i ayrı ayrı suçladığı görülüyor ki bu oldukça nadir.”

Anderson Kill’de bir blokzinciri ve dijital para birimi avukatı olan Stephen Palley, SEC’in XRP dağıtımının açıkça merkezileştirildiğine inandığını söylüyor.

“Dolandırıcılık dışı bir şikayet için bu acımasızca.”

Ayrıca ekliyor:

“SEC, bu şikayete biraz geçmişe bakarak başlıyor ve XRP ile Ripple’ın geçmişte hemen hemen aynı şey olduğunu gösteriyor. Ayrıca bunun muhtemelen bir menkul kıymet satışı olduğuna dair hukuki tavsiye aldılar (ve bu nedenle kayıt yaptırmaları gerekiyor). Bu notun SEC’in eline nasıl geçtiğini merak ediyorum.

SEC, 2019 yılına kadar Ripple tarafından gerçekleştirilen piyasa satışlarını ve kurumsal satışları yayımladı. Kuruşuna kadar yazılmasına dikkat edin. Borsalara para ödediler.”

kripto para sektorundeki avukatlar secin xrp davasini degerlendirdi 1
Kaynak: SEC

Palley de davanın Block.one aleyhine olan davayla çok az benzerlik taşıdığını kabul ediyor. Ona göre, 1.8 milyar doları yatırımcılara iade etmek ve 18.5 milyon dolar ceza ödemek zorunda kalan Telegram daha iyi bir benzetme.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x